NOCLEG24H.PL


Hotel Termalny


Hotel Termalny
Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny Hotel Termalny
Dodane przez: przybylka85
Województwo:ŁÓDZKIE
Miasto:Uniejów
Telefon: 632792430
E-mail: pokaż adres email...
Adres www: https://hoteltermalny.pl
Adres: 99-210 Uniejów, Zamkowa 1

W środku Polski w Uniejowie odkryto na początku XX wieku źródła geotermalne. Woda zalegająca tu na głębokości dwóch tysięcy metrów jest zasobna w minerały korzystne dla zdrowia człowieka. Eksploatacja tego bogactwa zaczęła się siedem lat temu. Zbudowano kompleks basenów o nazwie - Termy Uniejowskie. Warto skorzystać z dobrodziejstwa kurortu, który dorobił się już światowej renomy. To tutaj jest jedyna w kraju możliwość kąpieli w ciepłej solance. Leczy ona wiele chorób, przeciwdziała starzeniu, zwiększa witalność. Co ciekawe z kąpieli można korzystać o każdej porze roku. Baseny znajdują się zarówno w strefie zewnętrznej kompleksu, jak i wewnątrz. Oczywiście jest też basen dla dzieci oraz zjeżdżalnie, jacuzzi, rwąca rzeka, sauny, a nawet łaźnie tureckie. Szczególne doznania dostarcza komora śnieżna. Panujący w komorze chłód pobudza krążenie w rozgrzanym ciele, a projekcja gwiaździstego nieba i skał pokrytych śniegiem rozpala wyobraźnię. Kiedy zapadnie decyzja o wybraniu się na pobyt do Uniejowa trzeba poszukać noclegu. Priorytetem będzie bliskie sąsiedztwo term. Bardzo blisko, bo tylko minutę spacerkiem do kąpieli mają goście Hotelu Termalnego. Nie jedyna to wartość tego miejsca. Z pewnością niniejszy opis Hotel Termalny zachęci do zabukowania pokoju w tym niebanalnym miejscu, sprzyjającym wypoczynkowi.

Okręt nad brzegiem Warty

Wpisanie budynku w krajobraz to potężne wyzwanie dla architektów. Projektanci Hotelu Termalnego znakomicie podołali temu zadaniu. Stworzyli nad brzegiem rzeki Warty niesamowity, futurystyczny obiekt w kształcie okrętu. Hotel Termalny oferuje gościom 20 pokoi świetnie wyposażonych i komfortowych. Usatysfakcjonowani będą w hotelu też pasjonaci sztuki kulinarnej. Restauracyjne menu bogate jest w potrawy z ryb, mięs, ale też w dania dla wegetarian oraz dla smakoszy pizzy. Można też liczyć tu na otrzymanie rozgrzewających herbat, czy najlepszej w okolicy kawy. Wina dostarcza krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz, co jest niewątpliwą nobilitacją restauracji. Hotel Termalny zaprasza również biznesmenów do organizowania konferencji, szkoleń, spotkań integracyjnych. Do ich dyspozycji przeznaczona jest sala z pełnym wyposażeniem w sprzęt audiowizualny i możliwością różnych aranżacji mebli.

Dziedzictwo kulturowe

Uniejów ma też propozycje zwiedzania obiektów dziedzictwa kulturowego. Warto zobaczyć zamek arcybiskupów gnieźnieńskich i okalający go imponujący park. Warto też zwiedzić średniowieczną kolegiatę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W jej wnętrzach znajduje się sarkofag z relikwiami błogosławionego Bogusława, twórcy słynnych Drzwi Gnieźnieńskich. Warto też zajrzeć do skansenu Zagroda Młynarska, aby zobaczyć, jak przed wiekami żyli okoliczni mieszkańcy.

Nie musimy jechać nad Bałtyk, aby poczuć morski mikroklimat i dostarczyć organizmowi dużą dawkę jodu i innych dobroczynnych mikroelementów. Tekst - Opis Hotel Termalny, zachęca i utwierdza wszystkich w przekonaniu, że wystarczy rezerwacja w tym obiekcie i satysfakcja będzie zapewniona.


Opcje oferty / udogodnienia: Internet WiFi, Pokoje z własnymi łazienkami, Room serwis, Sala konferencyjna, Telewizor / sala telewizyjna, Restauracja / wyżywienie na miejscu, Obiekt przystosowany dla osób z niepełnosprawnością
Języki używane w obiekcie: polski
Strona www: https://hoteltermalny.pl


Opublikowano: 19-06-2020 | Wygaśnie: 29-04-2023 | Wyświetleń: 554 (unikalne: 282)


Podobne ogłoszenia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję