NOCLEG24H.PL

Wyjazd nad morze jesienią - W jakim miesiącu?

Opublikowano: 15-07-2020

Kategoria: Wiadamości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Wyjazd nad morze jesienią na pierwszy rzut oka wydaje się być pomyłką. Przecież nad morze wyjeżdżamy w lecie, kiedy świeci słońce, dni są najdłuższe i najcieplejsze. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. W sezonie letnim plaże, domki hotelowe i restauracje są oblegane przez turystów, a ceny są najwyższe w całym roku. W takich warunkach ciężko o wypoczynek i relaks. Alternatywą jest wyjazd nad morze jesienią. W jakim miesiącu wyjechać i jakie korzyści się z tym wiążą? O tym dowiedzą się Państwo po przeczytaniu poniższego artykułu.

Wyjazd nad morze jesienią - cisza i spokój. 

Wyjazd nad morze poza sezonem posiada wiele korzyści, spośród których najczęściej wymienianą jest cisza i spokój, związana z małą liczbą turystów. Mniejsza liczba osób na plaży pozwala nam na bardziej swobodne korzystanie z morza. Jeśli mamy dzieci, będą miały one więcej miejsca do zabawy w piasku i przy wodzie. W sezonie letnim zdarza się, że na plaży turyści leżą bardzo blisko siebie, parasol obok parasola, co sprawia, że mamy mniejszą intymność. Jesienią tego problemu nie ma, a my możemy się cieszyć nieograniczonym miejscem na plaży. Łatwiejsze są także same spacery po piasku. W sezonie letnim przemieszczanie się po plaży bywa utrudnione, zaś jesienią możemy bez komplikacji przejść po niej długi dystans.

Wyjazd nad morze jesienią - mniejsze problemy komunikacyjne.

Wyjazd nad morze jesienią sprawia, że nie mamy styczności z problemami, które występują w sezonie letnim. Dzięki temu, że na trasie nad morze znajduje się mniej samochodów, mamy mniejsze problemy komunikacyjne, nie stoimy w korkach. Jazda jest bardziej komfortowa i mniej stresująca. Jednak jesienią nie samo dotarcie nad morze jest wygodniejsze. Zmniejszony ruch sprawia, że łatwiej jest nam przemieszczać się między poszczególnymi miastami nadmorskimi, a znalezienie miejsca parkingowego nie jest żadnym problemem. Ponadto brak turystów oznacza brak kolejek w restauracjach i innych lokalach.

Walory estetyczne jesiennego wyjazdu nad morze.

Wyjazd nad morze jesienią wiąże się także z możliwością zaobserwowania innego krajobrazu niż latem. Zmieniające się kolory liści drzew w połączeniu z falującym morzem, zachodzącym lub wschodzących słońcem tworzą niestandardowe widoki, które warto zobaczyć na żywo. Ponadto brak turystów na plaży i na szlakach sprawia, że możemy z większym zaangażowaniem przyjrzeć się otaczającej nas naturze. Jesienią mamy większe szanse na zobaczenie wiewiórek i sarenek na okolicznych szlakach. Bez rozpraszających hałasów mamy możliwość wsłuchania się w charakterystyczny pisk mew, którego doświadczymy tylko nad morzem. Kolejna zaleta jesiennego wyjazdu nad morze to większa liczba muzeów i galerii otwartych w miastach nadmorskich, które zapewnią nam dodatkowych atrakcji.

Wyjazd nad morze jesienią - niższe ceny. 

Dla niektórych najważniejszą korzyścią związaną z jesiennym wyjazdem nad morze są niższe ceny niż w sezonie letnim. Jest to oczywiste następstwo tego, że sezon się kończy i mniejsza liczba turystów będzie odwiedzać plaże i położone nad morzem obiekty. Wyjazd nad morze jesienią jest korzystny również dlatego, że wiele firm decyduje się na promocyjne oferty, dodatkowe usługi w standardowej cenie. Częstą praktyka są pakiety promocyjne dla rodzin z dziećmi, które oprócz noclegu i wyżywienia, zapewniają ciekawe animacje i zabawy dla całej rodziny. Takie działania mają na celu zachęcenie nielicznych turystów do skorzystania z danej oferty. W sezonie jesiennym to właściciele restauracji i domków letniskowych walczą o turystów, a nie na odwrót. Warto to wykorzystać, szczególnie dlatego, że nad morzem wciąż jest ciepło i sympatycznie.

Jesień nad morzem - ciepłe dni, ciepłe noce.

W jesiennym wyjeździe nam morze nie może zabraknąć słońca i ciepła. Pomimo tego, że jesienią w głębi lądu możemy odczuć poranne chłody, nad morzem temperatury są wyższe a piasek wciąż ciepły. Dzieje się tak dlatego, że jesienią morze oddaje zgromadzone w lecie ciepło. Temperatury są więc wciąż wysokie, a dni i noce ciepłe. Warto zauważyć, że jesienią najwyższe temperatury w kraju znajdują się właśnie nad morzem.

Wyjazd nad morze jesienią - w jakim miesiącu wyjechać?

Wyjeżdżając nad morze jesienią powinny wybrać miesiąc, który zaoferuje nam najwięcej korzyści. Oczywiście wyjazd nad morze w każdym miesiącu jesieni będzie wygodniejszy niż w sezonie letnim, jednak w zależności od tego, który miesiąc wybierzemy, będą na nas czekać inne warunki. Dla przykładu wyjeżdżając we wrześniu lub październiku wciąż będziemy mogli korzystać z atrakcji wodnych nad morzem, zaś w listopadzie będziemy musieli się przestawić na spacery, trasy rowerowe i aquaparki. Najlepszym miesiącem do wyjazdu nad morze jesienią wydaje się być październik. Wpływa na to kilka dodatkowych czynników:

  • w powietrzu znajduje się najwyższe stężenie jodu w całym roku, co sprawia, że w tym okresie jodoterapia będzie najskuteczniejsza,
  • w lasach nad Bałtykiem w tym okresie występuje wyjątkowa obfitość grzybów,
  • firmy oferują najkorzystniejsze pakiety promocyjne, ponieważ później nie będziemy mogli kąpać się w morzu,
  • więcej noclegowni w tym okresie posiada kryte baseny, które mogą zastąpić plażę,
  • pod koniec października nasilają się morskie sztormy, które można zaobserwować na żywo.


Booking.com - rezerwacja miejsc na nocowanie w różnych regionach turystycznych.
Booking.com
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję