NOCLEG24H.PL


Jaworowy Dwór


Jaworowy Dwór
Jaworowy Dwór Jaworowy Dwór Jaworowy Dwór Jaworowy Dwór
Dodane przez: przybylka85
Województwo:MAZOWIECKIE
Miasto:Zakroczym
Telefon: 22 785 33 01
E-mail: pokaż adres email...
Adres www: http://www.jaworowydwor.pl
Adres: 05-170 Zakroczym, Trębki Nowe 100A

Trochę Historii

Jaworowy Dwór został zbudowany w XVIII wieku przez rodzinę Jaworskich. W kolejnym wieku rodzina uczestniczyła w powstaniach narodowych, jak zresztą większość rodzin szlacheckich, wtedy to poniosła olbrzymie straty personalne i materialne.
Wydarzenia te sprawiły, że ród zaczął podupadać. W celu ucieczki od prześladowania ze strony zaboru rosyjskiego część rodziny musiała wyjechać. Podczas II Wojny Światowej Jaworowy Dwór został przejęty przez Niemców i do 1944 roku była w nim szkoła Hitlerjungen, a następnie magazyn Wehrmachtu. Po wojnie w Dworze została zorganizowana szkoła dla dzieci z okolicy, którą z powodu braku środków na remont niestety trzeba było zamknąć w roku 1972.
Dworek został wpisany w rejestr zabytków, aż do roku 1984 pozostawał bez opieki, co doprowadziło do całkowitej dewastacji budynku. Obecni właściciele dworek odbudowali zachowując jego pierwotny wygląd i został on otwarty jako rodzinny Hotel z miejscem na spotkania i konferencje w 1986 roku. Na ten moment dwór jest otoczony parkiem ze stawem, nie inaczej niż 200 lat temu.
Noclegi w Jaworowym Dworze
Dzisiaj Jaworowy Dwór jest niezwykłym miejscem noclegowym na noclegowej mapie okolic Warszawy. XVIII- wieczny dworek został dostosowany do potrzeb klientów przy jednoczesnym zachowaniu swojego charakteru. W naszej restauracji kucharz przygotowuje wyśmienite potrawy.
Nasze wnętrze to również jadalnia, taras, SPA oraz biblioteka, 20 pokoi łączących elegancję oraz funkcjonalność. Wszystkie pokoje urządzone są w innym stylu i kolorystyce, wyposażone w autentyczne meble i inne stylowe detale. Do obiektu możemy zaprosić jednocześnie 56 gości.


Opcje oferty / udogodnienia: Ogród, Pokoje z własnymi łazienkami, Sala konferencyjna, Restauracja / wyżywienie na miejscu
Języki używane w obiekcie: polski
Strona www: http://www.jaworowydwor.pl


Opublikowano: 04-06-2020 | Wygaśnie: 22-06-2022 | Wyświetleń: 448 (unikalne: 267)


Podobne ogłoszenia
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję