NOCLEG24H.PL

Noclegi w regionach turystycznych

Wróć do listy stron


Popularne regiony turystyczne w Polsce.

 

Beskidy - skarb w południowej Polsce

Beskidy oferują najlepsze trasy na wycieczki w kraju. Beskidy nie są wymagające - idealne góry na rodzinne wędrówki. Miejsce dla turystów, którzy nie chcą się męczyć, ale cenią sobie wspaniałe widoki i świeże powietrze. Ponieważ Beskidy nie są wysokie, szlaki nie są strome. Najlepsze góry na zimowe wędrówki w Polsce. Piękne śnieżne krajobrazy, ale bez ryzyka lawinowego, sprawiają, że Beskidy są świetną opcją na zimowe wędrówki.

Noclegi Beskidy - https://nocleg24h.pl/s-beskidy

Istnieje wiele szlaków odpowiednich dla wszystkich poziomów pieszych wrażeń. Szlaki są dobrze oznaczone, ścieżki są szerokie i bezpieczne. Istnieje bogata oferta obiektów, które oferują zakwaterowanie i wyżywienie, więc nie trzeba nosić kilogramów jedzenia i napojów.

Beskidy składają się z grup górskich oddzielonych dolinami rzecznymi utworzonymi przez dopływy Wisły. Góry te osiągają wysokość 900-1200 m, najwyższą z nich jest Babia Góra, która ma 1725 m wysokości. Pasmo gór na terenie województw śląskiego i małopolskiego. Beskidy są grupą pasm górskich w Karpatach Zewnętrznych, rozciągającą się od rzeki Beczwy na zachodzie (Czechy) po rzekę Czeremosz (Ukraina) na wschodzie.

 

Kaszuby

Rozciąga się na południe i zachód od portu morskiego Gdański nad Morzem Bałtyckim i obejmuje rozległy obszar o zróżnicowanym krajobrazie - od wydm po lasy i wzgórza. Najważniejszą cechą regionu kaszubskiego to setki okolicznych jezior.To właśnie z powodu tych jezior nazywane jest także Pojezierzem Kaszubskim. Region obiecuje ekscytujące wakacje w słońcu i morzu w połączeniu z zabytkami i kulturą ludową.

Noclegi Kaszuby - https://nocleg24h.pl/s-kaszuby

Region kaszubski, odznaczony silną kulturą etniczną, od dawna jest centrum rybołówstwa i rolnictwa. Tubylcy mówią w swoim własnym języku - kaszubski.Miejsce to słynie również z kultury ludowej oraz produkcji porcelany i ceramiki. Prowincja Kaszubska jest naznaczona małymi wioskami i licznymi jeziorami, wokół których rozwinęła się turystyka.Mówią: „gdziekolwiek rzucisz kamień na Kaszubach, wyląduje on w wodzie”.

Atrakcje Kaszub są liczne. Naturalny krajobraz jest zdecydowanie głównym powodem, dla którego warto odwiedzić to miejsce. Łańcuchy malowniczych wzgórz opadają w dół do jezior, rzek Brdy, Wdy, Zbrycy i Chociny. Na północy znajdują się wydmy, głębokie lasy na południu i jedne z najdzikszych polskich plaż nad Bałtykiem. Region między Kartuzami i Kościerzyną na Kaszubach jest znany jako Szwajcaria Kaszubska, gdzie wody jezior spływają kaskadowo po zboczu góry. Główną atrakcją jest jezioro Wdzydze, które ma kształt krzyża, wskazując na cztery rogi globu. Obszar ten jest prawie nietknięty przez ludzką eksploatację.

 

Mazury

Mazury, największe w Polsce pojezierze, obejmuje ponad 2000 jezior połączonych ze sobą małymi strumieniami i rzekami. Ten wspaniały region jest często określany mianem krainy tysiąca jezior. Jedno z ulubionych miejsc turystycznych w Polsce. Idealne miejsce na wakacje dla osób szukających aktywności na świeżym powietrzu lub osób, które chcą być blisko natury, pragną spokoju i potrzebują odpoczynku od zgiełku miasta.

Noclegi Mazury - https://nocleg24h.pl/s-mazury

Mazury - idealne miejsce na wakacje, weekend, urlop.

 

Noclegi w innych regionach turystycznych:

Noclegi Bieszczady - https://nocleg24h.pl/s-bieszczady

Noclegi Bory Tucholskie - https://nocleg24h.pl/s-bory-tucholskie

Noclegi Góry Świętokrzyskie - https://nocleg24h.pl/s-gory-swietokrzyskie

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję