NOCLEG24H.PL

Jak wybrać kemping nad morzem?

Opublikowano: 15-01-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Polskie wybrzeże obfituje w pola kempingowe, gdzie można rozbić namiot, lub zatrzymać się przyczepą albo wozem kempingowym. Będą się one rzecz jasna różniły oferowanym standardem i wieloma innymi cechami.

Na co zwrócić uwagę, by wypoczynek nad morzem okazał się udany?

 Unikajmy tłoku


Nikt nie lubi przebywać w tłumie ludzi. Dlatego na wakacje zwykle uciekamy z wielkich miast. Niestety, na niektórych polach kempingowych czekać nas może rozczarowanie - w sezonie bywają one bardzo zatłoczone, a co za tym idzie głośne. Nie sprzyja to wypoczynkowi. Czasem, na dobrze zorganizowanych polach kempingowych, mimo ich dużej powierzchni i dużej liczby wczasowiczów jest cicho i spokojnie. Duże pola kempingowe mogą sobie pozwolić na przykład na zatrudnianie służb porządkowych, które dbają nie tylko o czystość ośrodka, ale także bezpieczeństwo. Pracownicy regularnie patrolują obszar i pilnują przestrzegania regulaminu. Wówczas nawet duże pola kempingowe mogą okazać się stosunkowo ciche i spokojne.
Ciszy i spokoju zdecydowanie bardziej warto poszukać jednak na mniejszych polach, najlepiej w mniejszych miejscowościach. Czasem przemieszczenie się o zaledwie kilka kilometrów może doprowadzić nas do przyjemnego, kameralnego kempingu, z którego korzysta raptem kilka osób. Wypoczynek w takich miejscach jest nieporównywalnie bardziej przyjemny.
Dużo łatwiej znaleźć takie miejsca poza sezonem, ale i w sezonie kto dobrze poszuka - ten znajdzie.

Jak uniknąć zakażenia meningokokami podczas urlopu?

Liczy się standard


Każde pole kempingowe posiada jakieś zaplecze sanitarne. Są to ubikacje, umywalnie, miejsca do mycia naczyń, często również kuchnie. Jest to szczególne istotne dla osób nocujących pod namiotami, gdyż w przeciwieństwie do wczasowiczów w przyczepach i kamperach, są oni zadani wyłącznie na to, co oferuje im ośrodek w którym zdecydowali się spędzić urlop.
Od sanitariatów wymagamy przede wszystkim czystości. Warto zwrócić uwagę na ciepłą wodę. Zwykle jest ona dostępna cały czas, ale na niektórych kempingach bywa dodatkowo płatna.
Różnie rozwiązana bywa turystyczna kuchnia. Czasem, zwłaszcza na najmniejszych polach nie ma jej wcale, ale na większości spotkamy się z pokojami wyposażonymi w kuchenki i naczynia. Pozwoli to żywić się we własnym zakresie i sporo zaoszczędzić. Stąd czasem warto dopłacić za ten nieco wyższy standard w postaci ogólnodostępnej kuchni. Większe pola kempingowe oferują również sale rozrywek z telewizorem, grami planszowymi i innymi udogodnieniami, które pozwolą przetrwać ewentualną deszczową pogodę.

Poznaj - Klimatyczny nocleg nad morze - gdzie znaleźć miejsca godne uwagiDobra lokalizacja


Najlepsza lokalizacja, to ta, tuż przy samej plaży. I takiej zwykle poszukujemy. Nie zawsze słusznie. Czasami warto pogodzić się z kilkoma dodatkowymi minutami potrzebnymi na dotarcie na plażę, za cenę mniejszych kosztów noclegu i bardziej zacisznej okolicy. Warto również zorientować się, czy w pobliżu pola kempingowego, które wybraliśmy nie funkcjonują czynne do późna bary i dyskoteki. Z takim sąsiedztwie możemy zapomnieć o spokojnym śnie.Nieodłączny prąd


Turyści w przyczepach i kamperach korzystają z przyłączy do sieci elektrycznej, dla wczasowiczów pod namiotem takie podłączenie ma mniej zalet, a dodatkowo kosztuje. Jednak i osoby wybierające namiot potrzebują dostępu do prądu, chociażby żeby naładować telefon, czy aparat fotograficzny. Warto zwrócić uwagę, czy pole kempingowe oferuje ogólnodostępne gniazdka elektryczne. Można rozejrzeć się za nimi w sanitariatach i kuchni.Zanim zdecydujemy się zostać


Przed opłaceniem noclegu warto przejść się po polu kempingowym, obejrzeć wszystkie dostępne na nim obiekty i dopiero wtedy podjąć decyzję. Warto też wypytać o wszystkie szczegóły zawczasu. Brak dostępu do gniazdka, czy dodatkowo płatna ciepła woda mogą niemiło zaskoczyć.

Pola namiotowe nad polskim morzem obecnie trzymają dobry standard przy zachowaniu przyzwoitych cen. Ponownie - warto rozważyć urlop poza sezonem. Wówczas ceny są wyraźnie niższe. Nawet w sezonie jednak zapłacimy mniej, niż za wynajem pokoju. Ogólnie pole kempingowe to godna polecenia opcja na wypoczynek nad morzem, choć wybierać trzeba mądrze.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję