NOCLEG24H.PL

Najlepsza przygoda z raftingiem

Opublikowano: 25-07-2022

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Rafting Tara to najlepszy sposób na odkrycie najgłębszego kanionu w Europie, a dla pełnego zanurzenia proponuję nocleg w drewnianej chatce nad rzeką i zejście na rafting następnego dnia.

Rafting Tara to najlepszy sposób na odkrycie najgłębszego kanionu w Europie, a dla pełnego zanurzenia proponuję nocleg w drewnianej chatce nad rzeką i zejście na rafting następnego dnia. To moje ulubione miejsce w kraju, miejsce, w którym można naładować baterie, podziwiać świetliki w niektóre letnie wieczory, posłuchać szumu płynącej wody i spędzić miło czas z przyjaciółmi.

Obóz raftingowy nad brzegiem rzeki

Obóz raftingowy Modra Rijeka to bardzo miłe miejsce. To łodzią płyniemy tam pod koniec dnia, gospodarz wita nas małym powitalnym drinkiem, według zwyczaju na Bałkanach, albo śliwką, winogronem lub jabłkiem w zależności od tego, co zostało. Po zainstalowaniu w drewnianych domkach nad rzeką odpoczniemy przy dużym ognisku, ponieważ wieczory mogą być chłodne nad brzegiem wody, a nawet jeśli znajdujemy się mniej niż 500 metrów nad poziomem morza. To miejsce jest niebiańskie.

Obfita kolacja z jagnięciną i wieloma regionalnymi specjałami, wędliny, sery, grillowana papryka, kajmak, pita, proja, sałatka i oczywiście mały deser.

Po wygodnej nocy i obfitym śniadaniu przygotowujemy się na piękny dzień w kanionie Tara. Zjazd, niezbyt sportowy, ma w zanadrzu kilka fajnych wirów lub spokojniejsze odcinki pozwalają nam skakać i pływać i cieszyć się krajobrazem. Wiosną zjazd jest dużo bardziej sportowy z topniejącym śniegiem.

Zejście kończy się na granicy z Bośnią i w tej niezapomnianej scenerii dzielimy ostatni posiłek. I zawsze z wielką przyjemnością spotykamy Janę w jej kajaku, która może wprowadzić Cię w spływ w białej wodzie, jeśli chcesz zostać jeszcze kilka dni!

 

 

Na rzece Tara

Od maja do października jej 150-kilometrowy odcinek jest obecnie odwiedzany przez flotyllę szykownych żółtych opon. Na każdym pokładzie kilkunastu pasażerów jest pod ścisłą ochroną: kombinezony neoprenowe, kamizelki ratunkowe i kaski dostarczane przez agencje. W korytarzach wyłożonych ścianami, które mogą sięgać ponad 1000 m, woda pozostaje chłodna przez 365 dni w roku! Większość odlotów odbywa się pod mostem Tara lub w Splaviste, lub Brstanovica. Te wycieczki są przeznaczone dla szerokiej publiczności, bez wymaganego poziomu doświadczenia.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję