NOCLEG24H.PL

Jakie atrakcje oferuje Krynica Morska?

Opublikowano: 01-08-2022

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Jedną z najpopularniejszych miejscowości turystycznych jest Krynica Morska. Jest to spokojne miejsce położone w województwie pomorskim na Mierzei Wiślanej. Znajdują się tam piękne, szerokie i piaszczyste plaże. To wspaniały wybór na wakacje we dwoje lub z całą rodziną, pełne atrakcji i udogodnień.

Latarnia morska

Wiele miast nadbrzeżnych posiada latarnię morską Krynica Morska nie jest w tym wyjątkiem. Z jej szczytu możemy podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Morze Bałtyckie, okoliczne zatoki i miejscowości. Znajduje się przy ulicy Żołnierzy i ma ponad 26 metrów wysokości. W XIX wieku była w tym miejscu inna latarnia, jednak została zniszczona podczas drugiej wojny światowej. Została odbudowana i pomalowana na czerwono, dzięki czemu jest widoczna z daleka.

Rowery, statki, motorówki

Nie lubisz wylegiwać się całymi dniami na plaży i wolisz bardziej aktywny wypoczynek? Świetnie się składa, bo Krynica Morska ma wypożyczalnie rowerów, które oferują wycieczki krajoznawcze. Dla miłośników adrenaliny dostępne są rejsy szybkimi motorówkami typu Rib. Nieco spokojniejszą atrakcją jest wycieczka statkiem Krystyna, który pływa po Zalewie Wiślanym. Swoje rejsy oferuje również tramwaj wodny na relacji Krynica- Tolkmicko.

Akademia Bursztynu i muzeum

W Krynicy Morskiej znajdzie się też coś dla głodnych wiedzy. Akademia Bursztynu ma w swojej ofercie prelekcje o bursztynie, pokazy i zajęcia warsztatowe. Z kolei Muzeum Przyrodniczo-Myśliwskie to efekt pasji i zamiłowania do przyrody. Posiada około 300 gatunków zwierząt z Polski i całego świata. Większość spreparowanych okazów pochodzi z wydarzeń losowych lub zostało zebrane z plaży po sztormach. Pomocą okazują się mieszkańcy, którzy przynoszą do muzeum znalezione skarby.

 

 

Atrakcje dla dzieci

Wakacje z rodziną oznaczają zabawy z dziećmi. Maluchy też potrzebują atrakcji, ale w Krynicy Morskiej nie trzeba się bać o ich niedosyt. W mieście jest moc placów zabaw i parków rozrywek. Jeden z nich to Bajkolandia, gdzie pociechy mogą bawić się w małpim gaju, basenie z kuleczkami, dmuchanych zjeżdżalniach czy domku do góry nogami. Kolejny punkt na mapie to Lunapark Borowiak, który powstał ponad 50 lat temu. Posiada on nowoczesne karuzele, samochodziki, diabelski młyn, kolejki górskie, dmuchańce i pajączki bungee. Każde dziecko będzie zadowolone z wizyty w tym miejscu!

Jeśli mamy ochotę na wakacje nad morzem, to Krynica Morska jest świetnym wyborem. Spokój, piaszczyste plaże, lasy liściaste i sosnowe, moc atrakcji, dogodny dojazd to tylko niektóre z zalet tego miejsca. To wspaniały teren do odpoczynku, ponieważ natura wykształciła tu piękną równowagę między lasem a wodą.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję