NOCLEG24H.PL

4 najbardziej przydatne funkcje w żelazkach

Opublikowano: 20-09-2022

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Prasowanie nie należy do najbardziej lubianych prac domowych. W większości odpowiada za to nie nasza wewnętrzna niechęć, ale złe doświadczenia związane ze słabej jakości żelazkiem. Na szczęście nowoczesne żelazka posiadają szereg funkcjonalności, które potrafią znacznie skrócić i uprzyjemnić czas spędzany przy desce do prasowania. Jeżeli jeszcze ich nie znasz, najwyższa pora to zmienić.

Automatyczny dobór temperatury

Zdarza Ci się przypalić ubrania, ponieważ nastawiłaś zbyt wysoką temperaturę stopy do delikatnej tkaniny? Z pewnością wiele skorzystasz na modelu z samoczynnym doborem poziomu ciepła stopy. Aby poznać konkretne modele tego typu produktów, możesz wejść na https://www.ranking-zelazek.pl/. Urządzenia te automatycznie ustawiają optymalną temperaturę. Najczęściej polega to na tym, że stopa żelazka z taką funkcją nagrzewa się w niewielkim stopniu, a ilość generowanej pary jest znaczna. A więc ciężar odpowiedzialności spoczywa bardziej na wyrzucanej parze wodnej, a nie wysokiej temperaturze stopy. Dzięki temu żadna tkanina się nie przypala, a zagniecenia są skutecznie usuwane.

System antywapienny

Kolejną bardzo przydatną funkcją jest system samooczyszczenia lub bardziej zaawansowany antywapienny. Opcja autoczyszczenia, która przez kilka dłuższych chwil wyrzuca zwiększone ilości pary. Takie działanie udrażnia kanaliki parowe w stopie. Kamień oraz inne osady wapienne zostają w szybki sposób usunięte. Jedyne czego potrzebujesz to uzupełnił poziom wody w zbiorniku i nacisnąć dedykowany przycisk „autoclean”. Dedykowany system antywapienny występuje najczęściej w postaci szufladki, która zbiera większe elementy kamienia, nie pozwalając im przedostać się do stopy żelazka. Raz na jakiś czas należy ją opróżnić. Funkcja ta pozwala jeszcze bardziej wydłużyć żywotność żelazka.

 

 

Prasowanie w pionie

Prasowanie w pionie, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia wygładzanie tkanin zawieszonych bezpośrednio na wieszaku. Możesz też wygładzać zasłony i firanki, które już wiszą na karniszu i nie chcesz ich zdejmować. Dzieje się to dzięki umożliwieniu generowaniu pary nawet gdy żelazko jest w pozycji pionowej. Takie prasowanie pozwala wygładzić i odświeżyć wszelkie nieregularne elementy odzieży, których nie dasz rady rozłożyć na desce do prasowania – np. falbanki, plisy lub naszywki. Im większy wyrzut pary, tym para nawet bez podpórki z drugiej strony materiału może wniknąć w jego włókna i skutecznie go rozprostować.

Żelazko bezprzewodowe

Obok tradycyjnych modeli żelazek podłączanych do gniazdka, są również modele akumulatorowe, które nie wymagają stale podpiętego kabla, czyli żelazka bezprzewodowe. Składają się one z  żelazka właściwego i specjalnej stacji bazowej, na której urządzenie może się ładować i nagrzewać. Gdy wyprasujemy przykładowo jedną bluzkę i odłożymy sprzęt do stacji bazowej, stopa prędko znowu się nagrzeje.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie wybranego modelu warto także poznać konkretne cechy preferowanego modelu i porównać je z innymi modelami w podobnym przedziale cenowym.  Dzięki temu możesz jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę i dokonać najlepszego wyboru.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję