NOCLEG24H.PL

Praca w opiece seniora Poznaj obowiązki opiekunek osób starszych

Opublikowano: 22-09-2022

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Praca w Niemczech stała się bardzo popularna i doceniana. Pomoc innym niewątpliwie przynosi dużą satysfakcję. W parze z nią idą atrakcyjne zarobki oraz stabilna branża. Należy jednak wiedzieć, że praca opiekunek osób starszych nie jest łatwa. Przebywanie ze schorowanym seniorem to także obciążające zajęcie. Przed pierwszym wyjazdem warto poczytać o pracy opiekunek, by móc zdecydować czy jest to zawód dla Ciebie. Dowiedz się, jak wygląda praca w branży opiekuńczej.

 

Co dokładnie robi opiekunka osób starszych?

Do najważniejszych zadań opiekunki osób starszych należy pomoc w codziennym funkcjonowaniu seniora. W dużej mierze jest to uzależnione od stanu zdrowia osoby starszej. Niektórzy seniorzy są całkowicie sprawni. Wtedy opiekunka zajmuje się na przykład aktywizacją seniora. Codziennie wspólne zajęcia, zaangażowanie w czynności domowe czy wspólne spacery, pozwalają seniorowi zachować zdrowie i sprawność. W przypadku bardzo schorowanych osób potrzebny może być transfer, na przykład z łóżka na wózek inwalidzki. U niesamodzielnego podopiecznego potrzebna może być również pomoc w codziennej higienie.

Do obowiązków opiekunek należy również dbałość o gospodarstwo domowe seniora. Powinności opiekunki zależne są od wymagań podopiecznego i rodziny. Oferty są zróżnicowane, więc każda osoba wyjeżdżająca do Niemiec może wybrać coś odpowiedniego do swoich preferencji. Do częstych zadań należy także  sprzątanie przestrzeni wspólnej, gotowanie i robienie zakupów. Mogą to być również wizyty u lekarza, w aptece, czy proste sprawy urzędowe.

 

 

Dobre oferty pracy w opiece seniora

Szukając pracy bardzo ważne jest, by zadbać o legalna formę zatrudnienia. Większość opiekunek wybiera współpracę z agencją opiekuńczą, dzięki czemu mogą czuć się bezpiecznie. Firmy nie tylko organizują wyjazdy, ale zajmują się również rekrutacją i doborem odpowiedniego zlecenia. Jedną ze znanych w branży opiekuńczej firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która kompleksowo pomaga opiekunkom w wyjazdach do pracy w Niemczech.

Przede wszystkim Veritas Opieka pomaga opiekunkom już od etapu rekrutacji. Dzięki temu mogą one wybrać ofertę, która jest dostosowana do ich umiejętności i wymagań. Firma proponuje pracę na podstawie legalnej umowy. Oferuje także ubezpieczenia, dzięki czemu wszystkie opiekunki mają możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej w Niemczech. Veritas Opieka to firma proponująca jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym. Średnia pensja oscyluje wokół 1800€ netto miesięcznie. Dostępne są również zlecenia powyżej 2000€. Firma oferuje pomoc specjalistów. Na zleceniu do dyspozycji opiekunki pozostaje koordynator wyjazdu oraz całodobowa infolinia. Wyjeżdżając z Veritas Opieka opiekunki nie muszą również martwić się o transport. Firma organizuje bezpłatne obustronny przejazdy. Szukasz dobrego zlecenia w opiece? Sprawdź: Praca w opiece Niemcy.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję