NOCLEG24H.PL

Co robić w Świeradowie-Zdroju?

Opublikowano: 03-11-2022

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Sky Walk, czyli najwyższa wieża widokowa w Polsce

W Świeradowie-Zdroju znajduje się najwyższa wieża widokowa w Polsce. Poza swoją wysokością osiągającą ponad 60 metrów zwraca ona uwagę także samą konstrukcją. Nie jest to klasyczna wieża, na którą wchodzi się po schodach. Sky Walk to rozbudowana konstrukcja z łagodnie wijących się kładek. Łącznie Sky Walk to 3 km ścieżki składającej się z bardzo różnych elementów.

Na samej górze nietypowej wieży widokowej mona odpocząć na szklanej platformie, która przez swoją transparentność sprawia wrażenie przebywania w chmurach. Na koniec atrakcji, zamiast schodzić w dół po schodach, można zjechać z wieży 105-metrową zjeżdżalnią.

 

Kolej gondolowa na Stóg Izerski

Kolej gondolowa, która wwozi turystów i narciarzy na Stóg Izerski, to obiekt całoroczny. Przejażdżka ośmioosobowym wagonikiem na górę będzie ciekawą atrakcją nawet dla tych, którzy chcą dostać się na Stóg Izerski wyłącznie ze względu na malownicze widoki.

Na stoku Stogu Izerskiego działa nowoczesny ośrodek narciarski, w którym można wypożyczyć sprzęt, a nawet zasięgnąć porady w kwestii jego dopasowania czy prawidłowego użytkowania. Nie będą się tu nudzić również dzieci, dla których przygotowano tor saneczkowy.

 

 

Czarci Młyn w Świeradowie-Zdroju

W Świeradowie-Zdroju znajduje się wyjątkowy zabytkowy młyn pochodzący z okolic 1890 roku, w którym zachowano oryginalne wyposażenie z czasów budowy. Co więcej, najważniejszy sprzęt, w tym między innymi masywny 100-letni piec do wypiekania chleba, jak i efektownie koło wodne, wciąż pozostaje sprawny.

W Czarcim Młynie można nie tylko podziwiać zabytki, ale i dowiedzieć się nieco na temat starych receptur wypiekania chleba. Na miejscu można również spróbować tak przygotowanego tradycyjnego bochenka.

 

Nocleg w hotelu Cottonina

Po męczącym dniu pełnym wrażeń w jednym z ciekawszych miast Polski przychodzi czas na odpoczynek. Będąc w okolicach Świeradowa-Zdroju, koniecznie należy odwiedzić hotel Cottonina. To miejsce składające się z kompleksu budynków oferujące pokoje w wysokim standardzie, masę atrakcji dla osób dorosłych, jak i dzieci.

Poza samą ofertą hotel Świeradów-Zdrój zachwyca przez swoje umiejscowienie. Otoczenie majestatycznych gór, pobliskie jeziora, masa atrakcji, do których dojechać można zaledwie w ciągu kilkunastu minut i bezpośrednia bliskość natury – to wszystko sprawia, że hotel Cottonina jest tak polecanym i wysoko ocenianym miejscem.

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję