NOCLEG24H.PL

Kubek termiczny - gadżet doskonały na podróż i nie tylko!

Opublikowano: 27-11-2022

Kategoria: Produkty i usługi turystyczne

Wróć do spisu wpisów


Kubki termiczne na gorące napoje oraz do zimnych napojów są niemalże podstawowym elementem wyposażenia każdego podróżnika. Odpowiednie zamknięcie i wytrzymała konstrukcja pozwalają wygodnie nosić je w naszym plecaku bez strachu, że zawartość zaleje nasze ubrania i inne sprzęty.Zastosowanie kubków termicznych jest bardzo szerokie i nie musi się ograniczać tylko do podróżowania, dlatego warto wybrać jeden z nich dla siebie i korzystać z jego wyjątkowych właściwości.

Stalowy kubek termiczny z ulubionym napojem na trasach trekkingowych!

Kubek termiczny może być wykonany ze szkła, plastiku lub stali nierdzewnej. Na dłuższe wyprawy, to stal nierdzewna sprawdza się najlepiej, ponieważ potrafi utrzymywać wysoką temperaturę kawy czy herbaty przez długie godziny. Warto także pamiętać, że na górskie wyprawy doskonale sprawdzą się takie rozwiązania jak termos, który potrafi przez długi czas utrzymywać ciepło i pozwala przechować znacznie więcej napoju, więc świetnie sprawdzi się na rzadszych, ale dłuższych postojach. Natomiast taki gadżet jak kubek termiczny został zaprojektowany pod możliwość picia z niego w ruchu jedną ręką i mniejsza pojemność będzie dobra na krótszych trasach. Co więcej, wygodny design sprawia, że z łatwością zamontujemy go do naszego plecaka i skorzystamy z niego wygodnie podczas poruszania się po górskim szlaku.

 

 

Wybór kubka termicznego do biura

Kubki termiczne do kawy mogą się okazać również doskonałym rozwiązaniem do naszego biura lub domu. Do wyboru mamy kilka różnych materiałów, z których mogą być wykonane kubki termiczne. Stal nierdzewna góruje na górskich szlakach ze względu na swoją wytrzymałość i przez to, że doskonale utrzymuje temperaturę napoju przez wiele godzin. Kubki, których używamy w czasie pracy, mogą spokojnie być wykonane z innych materiałów takich jak tworzywo sztuczne i szkło. Zawsze zwróć uwagę na właściwości, jakimi odznacza się dany model i sprawdź, czy można go myć w zmywarce. Ważną zaletą wysokiej jakości kubka termicznego jest łatwość jego czyszczenia, ponieważ w głównej mierze mają sprawdzić się w podróży, kiedy nie często mamy okazje umyć dokładnie nasze naczynie.

Niezwykle ważne jest, że dobrej jakości kubek termiczny nie powoduje, że zmienia się smak napoju. Ponadto w pracy nieraz przyda się to, że po godzinie, czy dwóch, gdy pozostawimy naszą kawę lub herbatę, to nadal możemy liczyć na przyjemną gorącą temperaturę, która da nam dalszą energię na resztę dnia. W każdym wysokiej klasy sklepie turystycznym znajdziemy szeroki wybór kubków, dlatego z łatwością znajdziemy modele, które mają dla nas odpowiednią pojemność, wygodny kształt, czy atrakcyjny wygląd.

Kubki termiczne do domu i na drobne wycieczki

Kubek termiczny jest świetnym pomysłem na zimowe wieczory w naszym domu. Z łatwością przygotujemy sobie gorącą czekoladę i wybierając modele, które mają wygodne wieczka, będziemy mogli cieszyć wyjątkowym smakiem i przyjemnym uczuciem ciepła. Nie zawsze naszym celem jest utrzymaniem wysokiej temperatury. Dlatego kubek termiczny z rurką sprawdzi się, kiedy wybieramy się na wycieczkę w sezonie letnim i chcemy pomimo dużej ilości słońca mieć ze sobą przez dłuższy swoje ulubione zimne napoje.

Kubek termiczny to także dobre rozwiązanie do jazdy samochodem. Szczelne zamknięcie pozwala bezpiecznie przechowywać gorący napój bez ryzyka rozlania się na zakrętach czy przy hamowaniu. Szczelny kubek nie przecieka, ale także nie roznosi zapachów napoju po całym samochodzie, więc nie musimy przez całą trasę jechać z zapachem kawy czy herbaty. Ponadto kubek termiczny może być wyposażony w wygodny ustnik lub otwarcie poprzez kliknięcie zamiast nakrętki, więc możemy z niego korzystać nawet w czasie jazdy.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję