NOCLEG24H.PL

Czy wizy do USA są potrzebne?

Opublikowano: 26-12-2022

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Obecnie Polacy podróżujący do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych lub biznesowych nie potrzebują wizy. Konieczne jest jednak posiadanie zgody na wyjazd w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży).

 

Po latach oczekiwania Stany Zjednoczone w końcu włączyły 11 listopada 2019 roku Polskę do programu ruchu bezwizowego. Umożliwi to nam odwiedzanie Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych bez wizy na 90 dni, chociaż przed podróżą do Stanów Zjednoczonych musimy ubiegać się o zezwolenie na podróż w ESTA – Elektroniczny System Autoryzacji Podróży.

Rejestracja wyjazdu w systemie ESTA trwa zaledwie kilka minut i ciągu maksymalnie kilku godzin otrzymujemy informację zwrotną. Ostateczną decyzję o wjeździe do USA podejmuje zawsze funkcjonariusz Straży Granicznej (Immigration Services). Niektóre osoby mogą nie otrzymać zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych pomimo pozytywnej rejestracji ESTA.

Dodatkowe informacje na stronie - https://www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/

Kiedy jest potrzebna wiza do USA

Obywatele polscy, którzy zamierzają podróżować do Stanów Zjednoczonych na dłużej niż 90 dni lub planują podjąć działania wymagające innych kategorii wizowych (np. praca lub nauka w Stanach Zjednoczonych), muszą nadal ubiegać się o odpowiednią kategorię wizową. Polacy, którym odmówiono ESTA, również muszą ubiegać się o wizę.

Proces ubiegania się o wizę obejmuje składanie formularzy i dowodów posiadania wystarczających środków na czas pobytu w USA. Istnieje kilka różnych rodzajów wiz, o które można się ubiegać, a każdy z nich ma inne wymagania i ograniczenia.

Wiza amerykańska to dokument wydawany przez ambasadę lub konsulat USA, który uprawnia do ubiegania się o wjazd do Stanów Zjednoczonych. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

 

Kto może nie zostać wpuszczony do USA?

Osoby, które popełniły przestępstwo, zostały uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub otrzymały nakaz wykluczenia.

Stany Zjednoczone słyną z surowych przepisów imigracyjnych. Donoszono, że kraj ten prowadzi jedną z najsurowszych polityk na świecie. Zadaniem amerykańskiej agencji Immigration and Customs Enforcement (ICE) jest egzekwowanie tych przepisów i śledzenie osób, które mogą je naruszać.

 

Polecamy serwis - https://www.serwiskonsularny.pl/

 

 

Ważna informacja dla podróżujących do USA

Stany Zjednoczone Ameryki to kraj, który jest domem dla wielu różnych kultur i ludzi. Od samego początku było centrum innowacji, kreatywności i przedsiębiorczości.

Planowanie podróży do USA nie jest łatwe. Musisz planować z wyprzedzeniem i przygotować się na wszystko, co może się wydarzyć podczas podróży.

 

  • Od 11 listopada 2019 r. Polacy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych bez wizy po uzyskaniu zezwolenia na wjazd za pośrednictwem Systemu Elektronicznej Autoryzacji Podróży. (Electronic System for Travel Authorization [ESTA]). Zachęcamy podróżnych do złożenia wniosku o zezwolenie ESTA co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą.

 

  • Osoby podróżujące bez wiz do USA muszą posiadać paszport z chipem odczytywalnym maszynowo i uzyskać zezwolenie na wjazd ESTA, które obecnie kosztuje 14 USD i umożliwia wielokrotne podróże w okresie dwóch lat.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję