NOCLEG24H.PL

Rower górski - o czym pamiętać przy jego zakupie?

Opublikowano: 09-01-2023

Kategoria: Produkty i usługi turystyczne

Wróć do spisu wpisów


Nie da się ukryć, że rowery górskie od zawsze cieszą się ogromną popularnością. Dziś na rynku dostępnych jest naprawdę wiele różnych modeli. Wybór tego konkretnego nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Najważniejsze jest, aby rower górski był właściwie dopasowany do jego użytkownika. O czym zatem pamiętać decydując się na jego zakup?

Dopasowanie ramy roweru do jego przeznaczenia

Wybierając konkrety model roweru górskiego, szczególną uwagę zwrócić należy na jego ramę. Ta zawsze dopasowana musi być do przeznaczenia roweru. Mowa tu o nawierzchni, po której zamierza najczęściej jednośladem jeździć. W przypadku jazdy dynamicznej w trudnych warunkach postawić należy na ramę o mocnym kącie. Z kolei w przypadku jazdy w nieco bardziej umiarkowanych warunkach, dobrym wyborem będzie rama cechująca się prostą geometrią. Niezależnie od preferowanych warunków jazdy, warto zapoznać się z ofertą rowerów marki Trek Procaliber. Szeroki asortyment pozwala na znalezienie dla siebie idealnego pojazdu.

 

Dopasowanie roweru do wzrostu użytkownika

Niezwykle ważne jest również to, aby rower górski był właściwie dopasowany do wzrostu użytkownika. Tak naprawdę zasada ta obowiązuje niezależnie od tego, jaki typ roweru planuje się zakupić. Przy wyborze jednośladu, uwagę zwrócić należy na rozmiar kół. W przypadku osób o niskim wzroście zaleca się zakup roweru z kołami 26-calowymi. Z kolei osoby wyższe postawić mogą na rower z większymi, 29-calowymi kołami. Jeden i drugi model oferuje wspomniana już marka Trek Procaliber. Czy różnią się koła 26-calowe od 29-calowych poza swoją wielkością? Te pierwsze zapewniają lepszą zwrotność i dynamikę. Z kolei koła 29-calowe zapewniają większą prędkość na zjazdach i podjazdach.

Rodzaj hamulców w rowerze górskim

Kupując rower górski, nie można zapomnieć o hamulcach. Jazda w trudniejszych warunkach wymaga bowiem zapewnienia sobie najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością zakup roweru z hamulcami hydraulicznymi. Idealnie sprawdzają się bowiem w trakcie dynamicznej jazdy w trudnych warunkach górskich. Rower z hamulcami hydraulicznymi to świetny wybór w przypadku osób preferujących ekstremalną jazdę. Rowery wyposażone w wysokiej jakości hamulce hydrauliczne także w swoim asortymencie posiada marka Trek Procaliber.

 

Zakup roweru górskiego nigdy nie może być przypadkowy. Pamiętać trzeba o dopasowaniu ramy do nawierzchni, po której zamierza się jeździć, o dopasowaniu roweru do wzrostu użytkownika, a także o wyborze odpowiednich hamulców.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję