NOCLEG24H.PL

Turystyka w dzisiejszych czasach 

Opublikowano: 16-01-2023

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


 Dla jednych miejsce zamieszkania podczas wyjazdu nie jest zbyt ważne i oczekują absolutnego minimum, inni zaś w turystyce cenią sobie na przykład luksusowe lub hotele klasy premium. Tak naprawdę dla hotelarzy ostatnie lata nie były łaskawe. Pandemia COVID-19 zamroziła ruch w wielu destynacjach turystycznych. Świat się podzieł na te destynacje jak Meksyk czy Zanzibar - nie wymagając testów ani nie przestrzegając obostrzeń na te, które stanowiły wzór epidemiologiczny jak Szwajcaria. Czas obostrzeń zmienił również sektor pracy w którym praca zdalna stała się koniecznością. Przybyło w tym czasie osób, które są określane mianem cyfrowych nomadów.  Analizy w tym zakresie dokonał Maciej Straus, który na swojej stronie porusza i analizuje  kwestie dotyczące turystyki mobilnej i zmian jakie zachodzą w sektorze caravaningu. 

Jak kształtuje się rozwój turystyki?

Zainteresowanie turystyką krajową na pewno wciąż jest, ludzie są głodni podróży, niektórzy po czasie pandemii nawet bardziej niż wcześniej docenili krajowe ośrodki turystyczne. Polacy w ostatnich dwóch latach pokochali na nowo kampery i przyczepy kempingowe. To właśnie kamper stał się dla wielu osób można powiedzieć hotelem na kółkach w czasach covidowych. Udział w wycieczkach zorganizowanych, z noclegiem na wysokim poziomie to dla wielu osób zbyt duże wydatki i ryzyko zarażenia covid-19 w czasie pandemii. Podróżowanie i turystyka mobilna zdecydowanie zmieniła się w ostatnich latach. Wyjazdy zorganizowane turystyczne nie cieszyły się już takim zainteresowaniem turystów jak w okresie przedpandemicznym. Potencjalni turyści zamknięci w krajach z licznymi obostrzeniami po prostu szukali alternatyw do wypoczynku. To napędziło sprzedaż kamperów i przyczep w Polsce. 

 

Wybierając miejsce noclegowe na wakacje pojawia się wiele kwestii. Głównie oczywiście wiele osób ma wątpliwości co do ceny. Hotele jednak proponują nam takie udogodnienia jak basen, czy dostęp do plaży. Nie wszędzie jest to ważne, lecz jeśli myślimy o podróży na przykład do Azji, Turcji, Włoch, czy Hiszpanii, nabiera to dużo większego znaczenia. Ponadto, w każdym kraju ceny życia są zupełnie inne. Rezygnując z hoteli musimy wziąć pod uwagę większe koszty utrzymania - picia oraz jedzenia, które często hotele zapewniają nam już w cenie. Wielu Polaków wybiera jednak wycieczki nastawione na większą ilość ruchu - na przykład wycieczki do Czech i chodzenie po górach, czy górskich szlakach. Przy okazji takich wyjazdów, dużo lepszym wyborem może być właśnie camper, ponieważ niewiele czasu mamy na spędzenie go w pokoju. Na stronie internetowej https://maciejstraus.pl/kategoria/turystyka/ można przeczytać wiele o tym, jak turystyka zmienia się na przestrzeni ostatnich lat i miesięcy.

Warto też pamiętać, że w wielu krajach człowiek nie ma większego wybory niż hotel. Przykładem są na przykład wycieczki do Grecji. Ze względu na bezpieczeństwo i kulturę w tym kraju, tak naprawdę nie mamy innego wyboru niż hotel. W związku z tym, w wielu miejscach hotele przetrwają, cokolwiek by się tak naprawdę nie działo. Kraje europejskie mogą mierzyć się w tej branży z niemałym kryzysem, na co wpływ ma pandemia, wojna i inflacja w kraju.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję