NOCLEG24H.PL

Hostel w Krakowie oraz zwiedzanie krakowskiego Kazimierza

Opublikowano: 19-01-2023

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Hostel w Krakowie oraz zwiedzanie krakowskiego Kazimierza z przewodnikiem

 

Gdzie przenocować w Krakowie?

Planowanie pobytu w Krakowie nie powinno się ograniczać do ustalenia listy miejsc wartych zobaczenia. Równie istotne jest to, gdzie będziemy wracać na nocleg. Jeśli pobyt w Krakowie ma charakter wybitnie turystyczny i pobyt w miejscu noclegu będzie ograniczony tylko do nocy, warto znaleźć wygodny hostel w Krakowie blisko centrum miasta. Stąd można łatwo dostać się do wszystkich wartych uwagi zakątków Krakowa.

W dobrym hostelu w Krakowie można się nie tylko wyspać, ale też skorzystać z wi-fi i przygotować prosty posiłek. Pościel i ręczniki powinny być w cenie noclegu. Hostel w Krakowie Draggo House oferuje dodatkowo smart tv, darmowe szafki, klimatyzację i bardzo wygodne materace. A wszystko to w niewygórowanej cenie. Szczegóły można poznać na: https://draggo.house/pl/

Kazimierz w Krakowie – dzielnica żydowska, którą na pewno warto zobaczyć

Kazimierz w Krakowie powstał w XVI wieku jako samodzielne miasto założone przez Króla Kazimierza. Żydzi osiedlili się tu ponad sto lat później, za panowania Jana Olbrachta. Jednak dopiero w XIX wieku Kazimierz stał się dzielnicą Krakowa. Dzielnicą, trzeba przyznać, bardzo korzystnie położoną. Chociaż dzielnica żydowska brzmi dość odlegle, tak naprawdę można tu dojść spacerkiem z centrum miasta w kwadrans. Warto podjąć ten trud, bo Kazimierz w Krakowie to dzielnica wręcz stworzona do tego, by po niej spacerować.

Ulice Józefa, św. Wawrzyńca czy Mostowa to sztandarowe ulice Kazimierza, które powinny się znaleźć na trasie zwiedzania. Przemawia za tym ich urokliwy charakter, liczne zabytki, kawiarnie, kafejki, galerie i sklepy z pamiątkami. To także szlak pełen miejsc, w których można niemal namacalnie dotknąć historii krakowskich Żydów. A trzeba przyznać, że chociaż dziś dzielnica nie jest żydowską enklawą, to nadal ma bardzo odrębny charakter typowy dla dzielnic żydowskich. W Polsce trudno o drugie podobne miejsce. Kazimierz w Krakowie porównywany jest z dzielnicą żydowską w Pradze czeskiej.

Sercem Kazimierza w Krakowie jest Plac Wolnica. Tu znajduje się dawny ratusz z Muzeum Etnograficznym. Niegdyś na placu kwitł handel. Dziś odbywa się tu między innymi Święto Chleba.

Muzeum Galicja to gratka dla osób zafascynowanych historią i kulturą żydowską. Odbywają się tu wystawy stałe i czasowe.

Synagoga Tempel – wciąż czynna, dlatego warto sprawdzić, kiedy jest udostępniana do zwiedzania. Zasługuje na miano perełki architektonicznej.

 

Jak zwiedzać Kazimierz w Krakowie?

Internet to kopalnia informacji na temat dzielnicy żydowskiej w Krakowie. Niestety – to też miejsce, w którym można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Dlatego osoby zainteresowane rzetelną i sprawdzoną wiedzą, a przy tym spragnione prawdziwej wycieczki odkrywającej tajemnice Kazimierza w Krakowie, powinny pomyśleć o zwiedzaniu go z przewodnikiem. To dobre rozwiązanie, bo gwarantuje zobaczenie maksimum ciekawych miejsc w krótkim czasie. Dodatkowo można liczyć na prawdziwą gawędę o dawnych zwyczajach i tajemnicach pozornie zwyczajnych miejsc.

Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie: https://krakowzwiedzanie.pl/kazimierz-dzielnica-zydowska/Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję