NOCLEG24H.PL

Odkryj Paryż i Zamki nad Loarą

Opublikowano: 28-02-2023

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Paryż i Zamki nad Loarą to wyjątkowy sposób na doświadczenie Paryża i majestatycznych zamków znajdujących się w dolinie rzeki Loary. Paryż jest miejscem jednych z najbardziej znanych zabytków na świecie, takich jak Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny i Katedra Notre Dame. Ale Paryż oferuje również bogactwo doświadczeń kulturalnych poza samym zwiedzaniem. Od historycznych dzielnic, krętych brukowanych uliczek, romantycznych ogrodów, zapierającej dech w piersiach architektury i niekończących się galerii sztuki, Paryż naprawdę ma coś dla każdego.

Poznaj Zamki nad Loarą

Region Doliny Loary jest również jednym z największych skarbów Francji. Ten wspaniały krajobraz jest usiany oszałamiająco pięknymi zamkami, które stoją od wieków. Możesz odkrywać te cuda poprzez malownicze wędrówki, meandrując w dół rzek lub po prostu z okna autokaru. Każdy zamek ma swoją własną, niepowtarzalną historię do opowiedzenia - od królów i królowych po bitwy wojenne - oferując niezwykły wgląd w burzliwą historię Francji. Niektóre z najbardziej godnych uwagi zamków to Château de Villandry, Zamek Chambord i Zamek Chenonceau.

Najbardziej znanym zamkiem jest Chateau de Chambord. Ten wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zamek został zbudowany przez króla Franciszka I w 1547 roku, a jego architektura jest oszałamiającą mieszanką stylu renesansowego i gotyckiego, z otaczającymi go formalnymi ogrodami, pałacami myśliwskimi i parkami dzikich zwierząt. Turyści mogą zwiedzać jego wnętrza, oglądać artefakty z jego historii lub po prostu podziwiać jego imponujący wygląd z zewnątrz.

Warto zobaczyć również zamek Chenonceau, czasami nazywany "zamkiem pań", ponieważ był zarządzany przez wybitne kobiety w całej swojej długiej historii. Zamek został zbudowany w 1513 roku nad rzeką Cher i z czasem przeszedł wiele zmian. Turyści będą podziwiać jak płynnie został zaprojektowany przez dwa mosty po obu stronach tej majestatycznej rzeki. Ciekawym jest również Zamek Chaumont, który znajduje się na szczycie wzgórza z widokiem na bujne winnice. Zamek jest zamieszkany od 1089 roku, kiedy to rycerze zbudowali wieże, aby chronić go podczas średniowiecznych działań wojennych, ale przeszedł znaczącą renowację w XIX wieku, kiedy to właściciel Louis-Philippe I dodał ogród w stylu angielskim z rzadkimi roślinami przywiezionymi z podróży zagranicznych.

Oprócz tych słynnych zamków są też mniejsze, takie jak Zamek Cheverny, który był domem dla pokoleń szlachty, a teraz mieści fascynującą kolekcję mebli i dzieł sztuki; Zamek Azay-le-Rideau, który pochodzi z 1518 roku; Zamek Villandry z malowniczymi ogrodami pełnymi warzyw i kwiatów; Zamek Blois, który służył jako królewska rezydencja przez wieki; Zamek Ussé znany jako "Zamek Śpiącej Królewny"; Zamek Langeais, gdzie król Karol VIII poślubił Annę de Bretagne w 1491 roku; Festiwal Ogrodów Chaumont-sur-Loire, który oferuje spektakularne projekty krajobrazu, które zmieniają się co roku; Festiwal ogrodów w Usseaux, znajdujący się w pobliżu zamku Usseaux, na którym co roku pojawiają się najnowsze trendy w architekturze krajobrazu; zamek Amboise, który wychodzi na kolejny dopływ Loary, oferujący zapierające dech w piersiach widoki na tarasowe winnice w dole; zamek Brissac, imponujący zamek z XIII wieku, położony na bujnym terenie, z formalnymi ogrodami, takimi jak Parterre d'Eau, gdzie lawendowe grządki wydzielają odurzający zapach w miesiącach letnich; wreszcie zamek Saumur, usytuowany na szczycie wapiennych klifów z widokiem na Loarę, oferujący wspaniałe widoki na miasto w dole, oraz wiele innych atrakcji!

O czym warto pamiętać.

Podczas planowania wycieczki do Paryża i Zamków nad Loarą ważne jest, aby zaplanować ją z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że uzyskasz jak najwięcej korzyści z podróży. Warto sprawdzić atrakcje Paryża przed wyjazdem, aby nie przegapić żadnych fantastycznych miejsc i doświadczeń, takich jak rejs statkiem po Sekwanie lub zwiedzanie wielu tętniących życiem rynków żywnościowych w Paryżu. Pamiętaj również o spakowaniu wygodnych butów, abyś mógł zwiedzać Paryż na piechotę we własnym tempie, odwiedzając lokalne atrakcje i nadrabiając zaległości historyczne w muzeach takich jak Musee d'Orsay czy Luwr.

Wycieczka Paryż i Zamki nad Loarą

Wybierz się na wycieczkę Paryż i Zamki nad Loarą, aby odbyć niezapomnianą podróż przez dwa najbardziej urzekające regiony Francji - Paryż z jego niesamowitą architekturą, kulturą i gastronomią, połączony ze spokojnymi krajobrazami z zamkową wspaniałością w Dolinie Loary, gdzie każdy zakątek odkrywa nowe historie sprzed wieków - wszystko to na tle bujnych winnic i uroczych wiosek zapewniających ciągle zmieniające się widoki. Nie czekaj dłużej - skorzystaj z tej niesamowitej okazji na przygodę, która pozostanie z Tobą na lata!Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję