NOCLEG24H.PL

Świnoujście – poznaj atrakcje turystyczne, z których słynie to m

Opublikowano: 01-03-2023

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Nadmorskie Świnoujście jest zaliczane do grupy najczęściej odwiedzanych kurortów w Polsce. Jakie atrakcje turystyczne czekają tam na turystów? Oto te najpopularniejsze! Jednocześnie, aby zapewnić wyjątkowe wakacje pełne relaksu i komfortu, polecamy skorzystać z oferty Ambria. Firma ta oferuje apartamenty na wyspie, w doskonałej lokalizacji, w pobliżu plaży i wielu ciekawych miejsc. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypocząć w luksusowych warunkach, korzystając z uroków Świnoujścia

Świnoujście – atrakcje nad morzem

Wybrzeże Świnoujścia usiane jest wieloma atrakcjami. Główną jest plaża, która przez wiele osób jest uznawana za najpiękniejszą w Polsce. To idealne miejsce do wypoczynku na piasku, kąpieli w morzu i do spacerów.

Nad świnoujskim wybrzeżem znajdują się również znane falochrony – Wschodni, Centralny i Zachodni. Na końcu Falochronu Zachodniego znajduje się popularna Stawa Młyny w kształcie wiatraka.

 

W Świnoujściu znajduje się też latarnia morska – niewielu wie, że jest to najwyższa latarnia w Polsce i na świecie. Wybudowana została w XIX wieku, a jej wysokość to aż 67,7 metra. Na jej szczycie dostępny jest taras widokowy.

Jeśli chodzi o dostępne w mieście Świnoujście atrakcje turystyczne dla dzieci, warto także wziąć pod uwagę wizytę w aquaparku oraz rejs statkiem wycieczkowym.

Świnoujście – atrakcje dla miłośników natury

Wielbiciele natury, poza wypoczynkiem na plaży, mogą również skorzystać z innych ciekawych atrakcji w Świnoujściu.

Znajdujący się w tym mieście Park Zdrojowy to wspaniałe miejsce do relaksu wśród kojącej zieleni. Spacery parkiem będą odskocznią od wypoczynku na plaży, a rosnące tam drzewa dają schronienie przed palącym słońcem.

Na szczególną uwagę zasługuje też Rezerwat Ptaków Karsiborska Kępa, na terenie którego zobaczyć można rzadko spotykane gatunki tych zwierząt.

Świnoujście – atrakcje dla fanów historii

Gdy planuje się odwiedzić Świnoujście co warto zobaczyć w tym mieście, aby poznać bliżej jego historię?

Warto zwiedzić fortyfikacje w Świnoujściu, które dokumentują militarne dzieje miasta. Również odnosi się do nich Podziemne Miasto, które działa na wyspie Wolin. Jest to rodzaj podziemnej atrakcji turystycznej, która prezentuje sieć korytarzy i komór zbudowanych pod miastem.

Do zabytków sakralnych w Świnoujściu zaliczane są Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny „Stella Maris”, czyli Gwiazdy Morza, a także na uwagę zasługuje wieża kościoła św. Marcina Lutra, gdzie obecnie działa punkt widokowy.

W wolnej chwili warto także odwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu. Zlokalizowane jest ono w dawnym ratuszu i dostępne są tam wystawy dotyczące rybołówstwa. Można zobaczyć w nim także wystawę poświęconą rafie koralowej prezentowanej w akwariach wśród egzotycznych ryb.

Szukasz noclegu w Świnoujściu w dobrej lokalizacji? Sprawdź apartamenty Ambria położone w pobliżu najpopularniejszych atrakcji miasta!Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję