NOCLEG24H.PL

Kurtka przeciwdeszczowa męska - jak wybrać odpowiednią?

Opublikowano: 03-03-2023

Kategoria: Produkty i usługi turystyczne

Wróć do spisu wpisów


Kurtka przeciwdeszczowa męska — jak wybrać odpowiednią? 

Kurtka przeciwdeszczowa męska to jedna z podstawowych rzeczy, które każdy powinien mieć w swojej szafie. Może przydać w wielu niespodziewanych okolicznościach i warto po nią sięgać, nawet jeśli na co dzień preferuje się bardziej elegancki styl. Sprawdź nasze rady i dowiedz się jak wybrać i w jaki sposób stylizować męskie kurtki przeciwdeszczowe! 

  1. Czym charakteryzują się kurtki przeciwdeszczowe męskie?

  2. Z jakich materiałów są wykonane kurtki przeciwdeszczowe przeznaczone do noszenia w mieście?

  3. Czym charakteryzuje się kurtka przeciwdeszczowa noszona podczas wędrówek i wycieczek?

  4. Jak stylizować męskie kurtki przeciwdeszczowe? 

Kurtka przeciwdeszczowa męska może być noszona na co dzień, podczas popołudniowych spacerów lub weekendowych wycieczek. Wybierając odpowiedni model, warto wziąć pod uwagę okoliczności, w jakich będzie noszona. Nie każdy model będzie miał odpowiednie parametry, aby poradzić sobie z intensywnym deszczem w górach, a z drugiej strony nie ma konieczności noszenia żeglarskiej kurtki w drodze do pracy. 

Czym charakteryzują się kurtki przeciwdeszczowe męskie?

Kurtki męskie przeciwdeszczowe występują w szeregu modeli oraz wariantów. W zależności od indywidualnych potrzeb oraz okoliczności można sięgnąć po lekką, przewiewną kurtkę, która świetnie sprawdzi się w drodze do samochodu lub starannie zaprojektowaną kurtkę spełniającą wszelkie normy nawet podczas sztormu. 

Męskie kurtki tego typu są zwykle średniej długości, utrzymane w kolorach ziemi oraz wyposażone w liczne, praktyczne kieszenie zapinane na zamek. 

 

 

Z jakich materiałów są wykonane kurtki przeciwdeszczowe przeznaczone do noszenia w mieście?

Lekka kurtka przeciwdeszczowa dla mężczyzn spędzających w deszczu jedynie krótkie chwile nie musi być bardzo odporna. Tego typu kurtka przeciwdeszczowa męska powinna być komfortowa oraz elastyczna. Świetnie, jeśli można ją złożyć lub zwinąć i schować do torby lub bagażnika. Dzięki temu można mieć ją w każdej chwili pod ręką. Kluczową kwestią jest funkcjonalność i uniwersalność. 

Ciekawą opcją są także kurtki casualowe. Mają one delikatne właściwości przeciwdeszczowe, lez ich główną rolą jest dopełnianie sportowej stylizacji. Nadają ciekawego charaktery, a przy tym chronią przed deszczem. 

Czym charakteryzuje się kurtka przeciwdeszczowa noszona podczas wędrówek i wycieczek?

Kurtka przeciwdeszczowa męska noszona podczas trekkingów musi być o wiele porządniejsza. W tym przypadku należy koniecznie sięgać po modele zapewniające zarówno dużą ochronę przed przemakaniem, ale także prawidłową cyrkulację powietrza. 

Podczas wędrówek i wysiłku fizycznego podnosi się temperatura ciała. W kontakcie z chłodnym deszczem można szybko się wychłodzić. Dlatego tak istotne jest utrzymanie suchego oraz ciepłego ciała pod kurtką przeciwdeszczową. Warto mieć także na uwadze zakres ruchów w tego typu stroju. Podczas przemierzania szlaku, jazdy na rowerze czy pieszej wędrówce zarówno warunki, jak i pogoda mogą zmienić się w każdej chwili. 

Jak stylizować męskie kurtki przeciwdeszczowe? 

Kurtka przeciwdeszczowa męska może stanowić ciekawy element garderoby. Doskonale łączy się z klasyczną odzieżą sportową oraz barwnymi, wygodnymi butami. Niemniej jednak obecnie panuje moda na bardziej surowy styl. 

Utrzymana w kolorach ziemi kurtka przeciwdeszczowa męska świetnie wygląda w połączeniu z traperami oraz dopasowanymi dżinsami lub bojówkami. Warto wybrać także kontrastową koszulę flanelową lub praktyczną bluzę. Ubierając się na niepogodę, warto zadbać o kilka warstw. Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję