NOCLEG24H.PL

Czym się sugerować wybierając wytrzymałe listwy przypodłogowe d

Opublikowano: 05-05-2023

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Każdy z opiekunów uświadamia sobie, że zaprojektowanie przestrzeni dla dziecka to wielkie przedsięwzięcie To wielozadaniowe miejsce, które zazwyczaj pełni role toru przeszkód, miejsca dla lalek oraz odpoczynku. Właśnie dlatego stawiając na dekoracyjne detale aranżacyjne, w tym także listwy przypodłogowe musimy zwrócić uwagę na ich wyborną jakość.

 

Czy listwy podłogowe są konieczne?

Na początek warto zaznaczyć, z jakiego powodu nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Głównym zadaniem listew jest prawidłowa ochrona podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze maskują szczelinę dylatacyjną, która pojawia się w trakcie montażu podłogi. W takim wypadku właściwa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, natomiast w przypadku kiedy  kurz oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie oraz niepożądane podwyższenie podłogi. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie kosztowne zastąpienie podłogi na nową.

Listwy mają również potężne znaczenie w ochronie ściany. Zważając na małych artystów, nie okiełznają malunków powstałych za pomocą kredek lub mazaków, jednak będą sprawowały podstawową ochronę przed niechcianymi lub przypadkowymi uderzeniami. Listwy podłogowe gwarantują doskonałe wykończenie podłogi oraz prawidłowo osłaniają ścianę przed defektami.

Drugim, znaczącym elementem jest bezpieczeństwo — właściwie wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość sprawne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Sprytnie ukryte przewody nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy wytworzone są z różnorodnych materiałów, o ciekawych kształtach i nietuzinkowych strukturach. Które zatem są najlepsze dla tak ważnego pokoju?

Odpowiedź jest jedna: gładkie, o prostym przekroju. Głównym determinantem jest tutaj lekkość w sprzątaniu listew. Nawet najlepszym zdarza się wylać kubek z herbatą, a w pokoju dziecięcym zdecydowanie należy spodziewać się niespodziewanego. W związku z tym dla rodziców, doceniających czystość, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to doskonały wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się wspaniałą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w momencie długotrwałego kontaktu z wodą, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Wybierając listwy przypodłogowe, musimy postawić na wysokiej jakości trwałe materiały. Sztukateria do pokoju dziecięcego powinna być odporna na niechciane uderzenia podczas zabawy, ale także być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Mały odkrywca może w chwili wyjątkowej nudy zechcieć sprawdzić wytrzymałość sztukaterii w swoim pokoju — kiepska, wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Zważając na aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami schowane są przewody, powinniśmy zakupić produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrwały materiał PolyForce w połączeniu z innowacyjną technologią ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, sprawia, że sztukateria podłogowa jest wyjątkowo odporna. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

 

 

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecka, pragniemy, aby była wydajna, ale również ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym się wówczas kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Większy pokój zachowa równowagę jeśli dobierzemy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia rekomendujemy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla mniejszego pokoiku idealnie nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Trzymając się tej zasady zachowamy ład w pomieszczeniu ,a także wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Montując listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, chcemy, aby sprawowały się jak najdłużej. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można malować, dostosowując kolor do zmieniających się upodobań. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Należy jednak pamiętać o wyborze farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i zwiększa przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu sztukaterie można wielokrotnie przemalowywać, dowolnie dostosowując ją do wymarzonej aranżacji wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można również postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, sprawiającą, że sztukateria nabiera luksusowego śnieżnobiałego koloru. Listwy są prawidłowo zabezpieczone i od razu gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

https://mardomdecor.com/Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję