NOCLEG24H.PL

Czym się kierować przy wyborze parkingu przed wylotem na wakacje

Opublikowano: 19-05-2023

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


 
Gdzie mam zaparkować samochód? To pytanie pojawia się często przed wylotem na wakacje. Podróże są bardzo popularne, a Polacy chętnie latają w różne zakątki świata. Na lotnisko często przyjeżdżają własnym autem. Oczywiście istnieje wiele alternatyw, takich jak transport publiczny lub taksówka.
 

Przyjaciele i rodzina mogą zawieźć też do terminalu. Jednak własny samochód jest często najbardziej komfortowym i niedrogim sposobem na rozpoczęcie podróży. Pojawia się jednak mały problem, a mianowicie, gdzie można zostawić auto podczas wycieczki i który parking wybrać?

Parkingi przy lotnisku

Przy wszystkich głównych lotniskach polskich są miejsca parkingowe, które można zarezerwować z wyprzedzeniem i które oferują różne usługi i przedziały cenowe. Trudność polega jednak na znalezieniu odpowiedniego miejsca parkingowego dopasowanego do własnych potrzeb, okresu podróży i konkretnego pojazdu. Istnieją różne opcje parkowania. Większość parkingów oferuje usługę transferu z parkingu na lotnisko. Są też miejsca parkingowe pod zadaszeniem lub w garażach. 

Poznaj - Gdzie można zarezerwować tanie loty z Wrocławia?

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru parkingu przed wylotem na wakacje?

Jest kilka aspektów, które każdy powinien przemyśleć, zanim zdecyduje się pozostawić samochód na konkretnym parkingu. Oto najważniejsze z nich.

Cena

Każdy parking ma swój cennik. Ceny mogą się niekiedy różnić od siebie dość mocno. Jeśli ktoś planuje dłuższy wyjazd, to różnica nawet 10 złotych na dobę będzie znacząca. Warto zatem przed dokonaniem rezerwacji zapoznać się z cennikiem i sprawdzić, czy w okresie wyjazdu nie ma jakichś promocji lub czy istnieje program lojalnościowy dla klientów, którzy częściej korzystają z parkingów.

Bezpieczeństwo

Zostawiając auto na parkingu, chcemy, by było ono bezpieczne. Dobrze jest sprawdzić, czy płyta parkingu jest utwardzona oraz jest oświetlenie. Parking powinien być też strzeżony 24 godziny na dobę i monitorowany. Jeśli dodatkowo są miejsca garażowe lub pod wiatą, to jeszcze lepiej. 

Transfer na lotnisko

Większość dużych lotnisk oferuje transfer z parkingu na lotnisko wygodnymi klimatyzowanymi busami. Takie przewozy są realizowane zgodnie z planem odlotów i przylotów. Warto jednak sprawdzić, czy dany parking oferuje taką możliwość, a rozkład jest dostosowany do potrzeb podróżujących. Przy okazji dobrze też się upewnić, czy za transfer na lotnisko nie jest pobierana dodatkowa opłata. 

Ubezpieczenie

Nikt nie lubi zostawiać swojego ukochanego samochodu w obcym miejscu. W sytuacji wylotu na wycieczkę jest to dłuższy okres, a więc dobrze jest sprawdzić, czy parking jest ubezpieczony. Chodzi przede wszystkim o ubezpieczenie od wydarzeń niezależnych od nikogo, a więc o ryzyko uszkodzenia auta przez grad, pożar czy  szkodliwe działania osób trzecich.  

Ilość miejsc

Bardzo ważna jest wielkość parkingu i ilość miejsc. Im większy, tym oczywiście są większe szanse na rezerwację nawet tuż przed wylotem na wakacje w sezonie. Czasami podróż planuje się dużo wcześniej, a innym razem jest to wycieczka last minute. W tym drugim wypadku na małym parkingu może nie być wolnych miejsc, a tym samym pojawia się stres i nerwowość, której przecież każdy chce uniknąć przed wylotem. 

 

 

Nocleg

Turyści, którzy muszą przebyć dłuższą podróż na lotnisko, chętnie przed wylotem na wycieczkę przenocują, aby wypocząć po wyczerpującej podróży autem i przed długim lotem. Jeśli parking nie ma takiej usługi w cenie, to nie jest to oczywiście problem. Przy głównych terminalach lotniczych znajdują się hotele, a nieco dalej można zarezerwować nocleg w prywatnych kwaterach. 

Znalezienie miejsca parkingowego przy lotnisku nie powinno być trudne, jeśli sprawdzi się tych kilka rzeczy. Dzięki temu można spokojnie planować wyjazd, a nie przejmować się tym, czy samochód będzie narażony na jakieś niebezpieczeństwo. 

 

  Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję