NOCLEG24H.PL

Nocleg w Starej Morawie: górska oaza w gminie Stronie Śląskie

Opublikowano: 12-09-2023

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


W górskim azylu gminy Stronie Śląskie, otulonym urokliwymi pejzażami, kryje się Stara Morawa. To miejsce, gdzie natura i atrakcje tworzą niezwykłą mieszankę. Przyjrzyjmy się bliżej noclegom w Starej Morawie. W artykule poznasz pobliskie atrakcje, a także propozycję noclegu w tej okolicy.

Co robić w Starej Morawie? TOP 4 pobliskich atrakcji

Zanurz się w bogactwie atrakcji, jakie oferuje urokliwa Stara Morawa. Ta malownicza kraina Sudetów kusi podróżników różnorodnymi doświadczeniami, począwszy od relaksu nad zalewem, poprzez emocjonujący spacer po Ścieżce w Obłokach, aż po edukacyjne przygody na szlakach przyrodniczo-dydaktycznych. Okolica słynie nie tylko z bliskości ośrodków narciarskich. Znajdziesz tam także:

  1. Zalew w Starej Morawie: Ten urokliwy zalew to doskonałe miejsce na chwilę relaksu i rekreacji. Otoczony zielonymi wzgórzami i lasami, zalew oferuje możliwość wypoczynku nad wodą, pływania oraz korzystania z atrakcji wodnych.

  2. Ścieżka w Obłokach: Ta unikalna atrakcja to most wiszący oferujący zapierające dech w piersiach widoki na otaczający krajobraz. Spacer po tym niezwykłym moście to nie tylko emocjonujące przeżycie, ale także okazja do podziwiania przyrody z wyjątkowej perspektywy.

  3. Szlaki Przyrodniczo-Dydaktyczne: Region Starej Morawy oferuje wiele szlaków turystycznych, które prowadzą przez piękne tereny i pozwalają odkrywać przyrodę Sudetów. Szlaki te są nie tylko malownicze, ale także edukacyjne, prezentując bogactwo flory, fauny oraz geologii regionu.

  4. Kopalnia Uranu w Kletnie: To unikatowe miejsce, które pozwala poznać historię wydobycia uranu w Polsce. Możesz zwiedzić podziemne korytarze, poznać procesy wydobycia oraz dowiedzieć się o znaczeniu kopalni dla regionu. To ciekawa lekcja historii i nauki o surowcach naturalnych.

Noclegi w Starej Morawie - co wybrać?

Ośrodek "4 Żywioły" w Starej Morawie to miejsce, które spełnia najwyższe oczekiwania podróżujących. Miejsce to oferuje niecodzienne noclegi w jurtach i domkach kopułowych. Wszystkie budynki są wyposażone w klimatyzację oraz ekologiczny system ogrzewania, co gwarantuje komfort przez cały rok. Oferują kilka miejsc noclegowych oraz strefę wypoczynkową, gdzie można cieszyć się chwilami relaksu.

Goście mają do dyspozycji prywatne łazienki z prysznicem oraz aneksy kuchenne z ekspresem do kawy i jadalnią. Na terenie kompleksu znajduje się ogrodzona przestrzeń do wypoczynku, zapewniająca prywatność i swobodę. Dla wygody gości udostępniony jest także parking oraz drewniane zadaszone altany, idealne na chwilę odpoczynku na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem jest bliskość zalewu w Starej Morawie, który znajduje się zaledwie kilka kroków od obiektu. To idealne miejsce dla miłośników aktywności wodnych oraz spacerów nad brzegiem wody. Aby wieczory stały się jeszcze bardziej magiczne, ośrodek przygotował specjalne miejsce na przyjemne wieczory przy ognisku. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalne warunki dla niezapomnianego pobytu w sercu górskiej przyrody. Sprawdź ofertę jurt i domków kopułowych: https://4zywioly.art/

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję