NOCLEG24H.PL

Z czego słynie Krynica Zdrój?

Opublikowano: 29-11-2023

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Krynica-Zdrój, perła polskich uzdrowisk, jest miastem o bogatej historii, wyjątkowej kulturze i malowniczym krajobrazie. Znana przede wszystkim ze swoich właściwości leczniczych, Krynica przyciąga turystów z całej Polski i nie tylko. Miasto to, oprócz uzdrowiskowych atrakcji, oferuje również bogatą ofertę kulturalną i rekreacyjną. W tym artykule przyjrzymy się, z czego słynie Krynica-Zdrój i co sprawia, że jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski.

 

Źródło Zdrowia: Krynickie wody mineralne

Zacznijmy od tego, co stanowi o wyjątkowości Krynicy Zdrój – jej wód mineralnych. Z ponad 40 źródeł bijących tu wody, każde ma swój unikalny skład i właściwości zdrowotne. Źródła takie jak Józef, Tadeusz, Słotwinka czy Jan nie tylko przyciągają swoją historią, ale przede wszystkim są wykorzystywane w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego, układu oddechowego, krążenia, a nawet nerwowego. Pijalnie wód, które znajdziecie w Krynicy, to nie tylko miejsca na mapie uzdrowiska, ale przestrzenie, w których zdrowie łączy się z przyjemnością.

 

 

Jak skorzystać z dobrodziejstw wody leczniczej?

Pijalnie wód mineralnych w Krynicy Zdrój to miejsca, w których można za darmo spróbować wód mineralnych wydobywanych w tym kurorcie. Wody te mają właściwości lecznicze i są wykorzystywane w kuracji wielu schorzeń. W Krynicy znajduje się 11 pijalni wód mineralnych, z których najpopularniejsze to:

 

Pijalnia Główna — największa i najstarsza pijalnia w Krynicy, położona w centrum miasta. W pijalni dostępne są wody: Słotwinka, Jan, Naftusia, Jodowa i Kryniczanka.

Pijalnia Słotwinka — położona w Parku Słotwińskim, na zboczach Góry Parkowej. W pijalni dostępne są wody: Słotwinka, Kryniczanka i Jan.

Pijalnia Jana — położona w Parku Zdrojowym, u podnóża Góry Parkowej. W pijalni dostępne są wody: Jan i Józef.


 

Szeroka baza noclegowa

Miasto oferuje bogatą ofertę noclegową. Krynica apartament to komfortowe miejsce, gdzie możemy spędzić czas z całą rodziną, relaksując się w SPA, czy restauracji. Z pewnością każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. 

 

Krynica-Zdrój — miejsce z historią

 

Nie tylko woda jest tutaj lecznicza – również dusza może znaleźć ukojenie, spacerując pośród zabytków Krynicy Zdrój. Stary Dom Zdrojowy, Park Zdrojowy, czy Hala Widowiskowo-Sportowa to miejsca, które są świadkami bogatej historii tego miasta. A wizyta przy kolejce linowej na Jaworzynę Krynicką czy przy kościele św. Sebastiana pozwoli Wam poczuć ducha minionych epok.


 

Krynica-Zdrój to miejsce, które z powodzeniem łączy w sobie naturalne walory zdrowotne, bogatą ofertę kulturalną i rozrywkową oraz możliwość aktywnego wypoczynku w otoczeniu górskiej przyrody. Bez względu na to, czy szukacie miejsca na regenerację, chcecie aktywnie spędzić czas, czy po prostu pragniecie oderwać się od codzienności – Krynica-Zdrój jest idealnym wyborem. 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję