NOCLEG24H.PL

Skutki niewywiązywania się z obowiązków środowiskowych

Opublikowano: 19-01-2024

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


W obliczu rosnących wymagań prawnych związanych z ochroną środowiska, przedsiębiorstwa muszą skupić się na skutecznym wypełnianiu obowiązków środowiskowych. Art. 136a ust. 1 pkt 1 Ustawy Środowiskowej stawia przed firmami konkretne zadania, których niewywiązanie się może prowadzić do surowych konsekwencji. Nasza firma, Ekologus, specjalizuje się w kompleksowym doradztwie środowiskowym, oferując profesjonalną obsługę i wsparcie w zakresie przestrzegania norm i regulacji związanych z ochroną środowiska.

 

Skutki niewywiązywania się z obowiązków środowiskowych - jak nasze doradztwo może pomóc Twojej firmie?

 

 

Doradztwo środowiskowe jako klucz do zgodności z prawem

Wdrażanie skomplikowanych przepisów środowiskowych może stanowić wyzwanie dla firm. Nasze doradztwo środowiskowe oparte na stałym wsparciu profesjonalistów pomaga w zrozumieniu i przestrzeganiu wymogów prawa, w tym artykułu 136a ust. 1 pkt 1 Ustawy Środowiskowej. Dzięki temu firmy unikają kar i sankcji związanych z niewywiązaniem się z obowiązków.

Outsourcing ekologiczny dla skutecznej sprawozdawczości

Nasza oferta obejmuje outsourcing ekologiczny, który opiera się na stałym doradztwie z zakresu ochrony środowiska. Pomagamy w przygotowywaniu kompleksowej dokumentacji, takiej jak raporty do BDO, KOBIZE czy sprawozdania dotyczące gospodarki odpadami. Wspieramy także w nadzorze nad kartami przekazania odpadów i aktualizacjami wniosków. Pełna oferta pod adresem https://www.ekologus.pl/oferta/doradztwo-i-outsourcing-ekologiczny/

Gospodarka odpadami i opakowaniami - nasza specjalność:

Nasze doświadczenie obejmuje obszar gospodarki odpadami i opakowaniami. Opracowujemy sprawozdania z wytwarzanych odpadów, prowadzimy analizy dotyczące gospodarki opakowaniami, wspieramy w określaniu obowiązków przedsiębiorców i przygotowujemy dokumentację wymaganą w BDO. Dzięki temu firmy utrzymują pełną zgodność z przepisami.

Emisje pyłów i gazów - monitorowanie i raportowanie:

Artykuł 136a ust. 1 pkt 1 wymaga monitorowania emisji pyłów i gazów do powietrza. Nasze doradztwo obejmuje sporządzanie raportów do KOBIZE, wykazy z korzystania ze środowiska oraz wyliczanie opłat środowiskowych. Dzięki temu firmy mogą skutecznie zarządzać emisjami, minimalizując ryzyko naruszeń prawa.

Korzyści ze współpracy z Ekologus

  • Outsourcing bez kosztów zatrudniania - Nasze doradztwo eliminuje potrzebę zatrudniania i ciągłego dokształcania pracowników ds. ochrony środowiska, co przekłada się na brak dodatkowych kosztów związanych z personelem.

  • Pewność i gwarancja obsługi - Działamy jako doświadczeni eksperci, gwarantując pewność obsługi przez doświadczonych profesjonalistów.

  • Szkolenia dla podmiotów gospodarczych i osób fizycznych - Oferujemy Szkolenia - ochrona środowiska w trzech wariantach – szkolenia otwarte, szkolenia zamknięte i szkolenia indywidualne, kierowane do sektora MŚP, organizacji non-profit

Doradztwo ekologiczne dla wszystkich branż

Nasze usługi w ramach Doradztwo - ochrona środowiska obejmują szeroki zakres branż. Oferujemy konsultacje techniczne i prawne z zakresu ochrony środowiska, weryfikację dokumentacji pod kątem spełnienia wymagań prawa, pomoc we wdrażaniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania, przeglądy ekologiczne oraz wsparcie w procesie uzgodnieniowym dokumentacji.

Nasze doradztwo środowiskowe nie tylko minimalizuje ryzyko prawne związane z niewywiązaniem się z obowiązków środowiskowych, ale również przyczynia się do budowy zrównoważonego podejścia do działalności gospodarczej. Dzięki naszym usługom firmy mogą skutecznie dostosować się do regulacji, unikając sankcji i kształtując pozytywny wizerunek jako świadomego ekologicznie podmiotu.

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję