NOCLEG24H.PL

Letnie integracje firmowe

Opublikowano: 06-06-2024

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


8 godzin dziennie i 40 godzin tygodniowo – tyle czasu pracownicy spędzają w firmach. Ale nie zawsze czas pracy jest wykorzystywany optymalnie. Jednym z powodów mogą być problemy z przepływem informacji i komunikacją. Rozwiązanie? Integracja firmowa dla pracowników.
 
 
 
 
 

Integracje firmowe – nie tylko etap onboardingu

Zgrany i zmotywowany zespół – to brzmi jak frazes. Tymczasem od relacji, jakie utrzymują ze sobą pracownicy, zależy to, jak firma poradzi sobie na mocno konkurencyjnym rynku. Zarówno w stworzeniu, jak i utrzymaniu pozytywnych i produktywnych relacji między członkami zespołu pomóc mogą integracje firmowe. 

Wiele firm organizuje integracje firmowe z myślą o nowych pracownikach – wówczas takie eventy uwzględniają elementy onboardingu, czyli procesu wdrożenia pracownika w funkcjonowanie organizacji i jej wymagania. Ale integracje firmowe można przeprowadzić też dla osób tworzących zespół już od dłuższego czasu. I często przynoszą one konkretne korzyści.

Gdzie przeprowadzić integracje firmowe?

Integracje firmowe mogą odbywać się zarówno w siedzibie firmy, jak i poza nią. Ponieważ rekomendowany jest wybór neutralnego gruntu, to kadra zarządzająca często decyduje się na organizację wyjazdu integracyjnego. Kilkudniowa wycieczka to nie tylko urozmaicenie pracy, ale także sposób, aby pracownicy:

  • lepiej się poznali – w mniej „sztywnym” środowisku, które w naturalny sposób zachęca do wspólnych aktywności; 
  • sprawdzili się podczas gier zespołowych – w czasie dobrej zabawy pracownicy mogą poznać drzemiący w nich potencjał;
  • przeszli szkolenia – integracja dla pracowników zachodniopomorskie może zostać połączona z nauką.

Jak wybrać miejsce na wyjazd integracyjny?

Wiele wyjazdów integracyjnych nieprzypadkowo ma miejsce latem – modnym kierunkiem podróży są nadmorskie miejscowości. Ale możliwości jest więcej. Pracownicy korporacji często decydują się na ośrodki agroturystyczne, które są położone z dala od miejskiego zgiełku. W takich miejscach nie tylko panuje tak pożądana cisza – zapewniają one też kontakt z naturą.

Wybierając miejsce na letnie integracje firmowe, warto wziąć pod uwagę zdanie samych pracowników – to właśnie oni mają się dobrze bawić. Jednocześnie należy sprawdzić, jakie atrakcje oferuje swoim gościom wybrany ośrodek. Wiele dworków, hoteli czy pensjonatów stawia na aktywny wypoczynek – uczestnicy integracji mogą m.in. spacerować z kijkami nordic walking czy sprawdzić się na korcie tenisowym.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję