NOCLEG24H.PL

Polecane gospodarstwa agroturystyczne - ciekawe i atrakcyjne

Opublikowano: 20-06-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


ciekawe gospodarstwa agroturystyczne - jako miejsca, obiekty zlokalizowane na wsi, z klimatem wsi

atrakcyjne gospodarstwo agroturystyczne

najlepsza agroturystyka

Poznaj - Kaszuby – serce polskiej natury, idealne na wypoczynek

---------

Siedlisko Sobibór

Obiekt Siedlisko Sobibór zlokalizowany jest w zacisznej wiosce, w otoczeniu przyrody. Na terenie obiektu znajduje się bocianie gniazdo. W niektórych pokojach w tym obiekcie agroturystycznym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu.

Indywidualnie urządzone pokoje dysponują łazienką z prysznicem i zapewniają widoki na ogród. Dodatkowo do dyspozycji Gości jest część wypoczynkowa na świeżym powietrzu oraz pościel.

 

https://www.booking.com/hotel/pl/siedlisko-sobibor-okuninka.pl.html

https://siedliskosobibor.pl/

--------------

Osada Dzika Kaczka

Faszcze 28, 11-730 Mikołajki, Polska

https://www.booking.com/hotel/pl/osada-dzika-kaczka-mikolajki.pl.html

------------

 

Całoroczne domki do wynajęcia

Posiadamy do wynajęcia trzy całoroczne bielone drewniane  chatki urządzone w stylu wiejskim o wnętrzu sielskim. Chatki są zbudowane na kształt zagrody wiejskiej. Posiadają ogrzewanie podłogowe oraz centralne. Na terenie obiektu jest miejsce parkingowe, wiata biesiadna z miejscem na grill i ognisko, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko do gry w siatkówkę, badmintona.Każda chatka ma swoją nazwę -Lawenda, Róża, Słonecznik.  Serdecznie zapraszamy

http://wilkowachata.pl/

https://www.booking.com/hotel/pl/wilkowa-chata.pl.html

------------

 

https://pl.pinterest.com/pieguz/spa-ciekawe-noclegi/

 

Agroturystyka to – najkrócej rzecz ujmując – wypoczynek na wsi (zwany również wczasami pod gruszą) połączony z obserwacją i czynnym uczestnictwem w wiejskim trybie życia gospodarzy. Goście mają, możliwość mieszkania wraz z rodziną wiejską, poznania jej obyczajów i codziennych zajęć, bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami i produkcją rolną. Gospodarstwo dostarcza zdrowej i świeżej żywności. Mieszkając w nim, można poznać życie wiejskie.

Współczesne gospodarstwa agroturystyczne coraz bardziej jednak się specjalizują. Nie wystarczy już samo oddychanie wiejskim powietrzem czy pomoc przy dojeniu krów. Ostrą konkurencję o klienta wygrywają ci, którzy dorzucą coś jeszcze – atrakcje związane z lokalnym folklorem, warsztaty z lepienia garnków, stadninę koni, spływy kajakowe, ściankę wspinaczkową itp. Pomysłów może być bardzo wiele. Liczy się kompleksowość, oryginalność i bogata oferta. Zdarza się więc, że gospodarstwa łączą siły, by przedstawić klientom ciekawy, niebanalny produkt, ciężki do dostarczenia “w pojedynkę”. Z czasem z pewnością zostanie wypracowany system klasyfikacji gospodarstw ze względu na oferujące usługi: dla seniorów, młodzieży, edukacyjne, hipoterapię itp.

AGROTURYSTYKA to forma relaksu w warunkach wiejskich umożliwiająca wypoczywającym współuczestniczenie w życiu gospodarstwa rolnego. To jedna z definicji, inna z kolei mówi, iż agroturystyka to: szeroki zakres zajęć bazujących na typowych dla życia wiejskiego wartościach, które gospodarze i społeczność wiejska prowadzą i sprzedają turystom w celu spełnienia ich potrzeb w zakresie wypoczynku i spędzenia wolnego czasu.
Zdaniem innego autora agroturystyka to forma wypoczynku odbywająca się na terenach rolniczych, oparta o bazę noclegową i aktywności relaksujące związane z gospodarstwem rolnym lub równoważnym i jego otoczeniem.

A oto prosta i najbliższa naszym realiom definicja: agroturystyka to organizowanie wypoczynku turystom przez rodzinę rolniczą we własnym gospodarstwie rolniczym. I przy tej definicji możemy pozostać.

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję