NOCLEG24H.PL

Bon turystyczny 500 plus na dziecko

Opublikowano: 03-07-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Bon turystyczny 500 plus na dziecko w 2020 roku jest tematem, na który informacji szuka spora grupa osób. Nie wszyscy bowiem wiedzą, jakie warunki trzeba będzie spełnić, aby móc go otrzymać i na czym dokładnie on polega. Szczegóły na temat tego, dla kogo jest przeznaczony bon turystyczny 500 plus, od kiedy, w jakim terminie należy wypełnić wniosek, jak również jakie panują w związku z nim zasady, znajdują się w poniższym artykule. 

 

Dla kogo? 

Bon turystyczny przeznaczono dla rodzin mających co najmniej jedno dziecko, jak i rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi. Bony będą przysługiwały bez względu na poziom dochodów, tak jak ma to miejsce w wypadku programu 500 Plus. 

Dopłatę do wakacji albo też ferii zimowych może otrzymać prawie 2,4 mln polskich rodzin. 1,9 mln rodzin, czyli około 80 procent posiada dwoje albo więcej dzieci, zatem otrzyma świadczenie na poziomie 1000 złotych i więcej. W praktyce z programu może skorzystać ponad 6 milionów polskich dzieci. 

 

 

 

Bon na wakacje 1000 plus 

Dzieci z niepełnosprawnością mogą otrzymać większe wsparcie, bowiem w kwocie 1000 złotych. Poza jednym bonem 500-złotowym, przysługuje im także dodatkowy bon na kwotę 500 zł. 

Gdzie można wykorzystać bon?

Bon będzie mógł zostać wykorzystany na terenie całego naszego kraju. Obecnie prowadzone są prace nad katalogiem, który dotyczy bazy turystycznej. Nad ich prowadzeniem czuwa Polska Organizacja Turystyczna. 

W jaki sposób działa bon turystyczny? 

Omawiany bon turystyczny dostępny jest w formie bonu elektronicznego, który ważny jest do końca marca 2022 roku. 

Bon będzie mógł zostać wykorzystany celem opłacenia np. pobytu na obozie rekreacyjnym albo sportowym, obozie harcerskim, na kolonii, w gospodarstwie agroturystycznym, w pensjonacie, czy też w hotelu. 

 

Gdzie można złożyć wniosek o przyznanie bonu? 

Potwierdziły się wcześniejsze informacje, iż bon turystyczny 2020 będzie mieć formę elektroniczną. Celem jego otrzymania, nie jest konieczne złożenie specjalnego wniosku. Wystarczy, iż zarejestrujemy się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Tam zostaniemy poddani weryfikacji i na tej podstawie zostanie nam przydzielony, bądź nie bon turystyczny. Jeżeli uda się nam przejść całość procedury pozytywnie, bon zostanie aktywowany i wysłany nam sms-em albo na wskazany we wniosku adres mailowy. Bon będzie mieć postać kodu cyfrowego.  

Bon turystyczny możemy wykorzystać między innymi celem opłacenia pobytu: 

Jak już wspomniano powyżej, Polska Baza Turystyczna przygotuje katalog podmiotów turystycznych, których usługi będziemy mogli opłacić przy pomocy bonu. Lista przedsiębiorców znajdzie się na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej. Bon będziemy musieli okazać w czasie rezerwowania pobytu albo też najpóźniej w dzień naszego zakwaterowania. 

 

Kiedy będzie można otrzymać bon? 

Program dotyczący polskiego bonu turystycznego, po tym jak zostały wprowadzone poprawki senackie, ponownie trafił do Sejmu. Na temat terminu realizacji wypłat wypowiadała się niedawno wicepremier Jadwiga Emilewicz. Według niej pierwsze wypłaty bonów, będą realizowane w trzecim tygodniu lipca. W tej tematyce wypowiedział się także wiceminister ds. rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, który przekonany jest, iż 3-4 tygodnie to czas na to, aby instytucje miały szansę rozpocząć realizowanie omawianego bonu. 

 

 

Bon na wakacje 2020 - co do tej pory nam mówiono? 

Bon na wakacje 2020 miał za zadanie wpierać krajową turystykę, która ucierpiała dosyć mocno w związku z pandemią koronawirusa. Według pierwszych założeń miał on mieć wartość 1000 złotych. Potem program został zmieniony. Rzecznik rządu Piotr Müller wypowiadał się, iż bony były mocno krytykowane przez środowisko mające związek z turystyką, dlatego też obecnie rząd rozważa udzielanie takiego wsparcia sektorowi turystycznemu, z którego będą mogły korzystać głównie przedsiębiorstwa faktycznie dotknięte skutkami epidemii koronawirusa. 

Bon turystyczny - kto miał otrzymać wsparcie? 

W pierwotnym założeniu, bon o wartości 1000 złotych miał być przyznawany osobom zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, których dochody miesięczne nie przekraczałaby przeciętnej wysokości zarobków. Na dzień dzisiejszy średnie wynagrodzenie w naszym kraju wynosi około 5200 złotych brutto. Jeżeli pensja pracownika nie przekraczałaby wymienionej kwoty, miał on mieć prawo do złożenia wniosku o dofinansowanie rządowe. 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję