NOCLEG24H.PL

Moda na wczasy w agroturystyce

Opublikowano: 10-07-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Przepełnione plaże, tłoczne szlaki górskie, restrykcje dotyczące przemieszczania się poza granice Polski - te czynniki w dużej mierze wpływają na rosnącą popularność agroturystyki w naszym kraju. Wymienione wyżej uwarunkowania nie stanowią jedynych powodów, dla których Polacy coraz częściej wybierają się na wczasy do małych, urokliwych miejscowości, rozsianych w wielu regionach Polski. Co jeszcze świadczy o rosnącej renomie tej formy wypoczynku na łonie przyrody?

 

Korzyści dla turystów związane ze spędzaniem urlopu w małych miejscowościach

 

Moda na wypoczynek w warunkach agroturystycznych jest coraz bardziej zauważalna w Polsce. Oprócz czynników wypychających turystów z innych miejsc i przekonujących ich do pobycie na wsi, można wyróżnić szereg powodów pozytywnych, przekonujących o wyższości spędzania wolnego czasu na łonie przyrody. Wczasy w niewielkich miasteczkach umożliwiają turystom bezpośredni kontakt z przyrodą i naturą. Większość miejsc agroturystycznych, zachęcających przyjezdnych do wczasów, jest położonych w malowniczych rejonach Polski. Turysta otrzymuje zatem możliwość nieskrępowanego obcowania z przyrodą, bez zgiełku i w całkowitym spokoju. Tego typu forma wypoczynku staje się modna także ze względu na minimalny wpływ na zmiany klimatyczne. Agroturystyka nazywana jest także ekoturystyką, co jest bezpośrednio związane z niskim negatywnym wpływem na środowisko naturalne. Miejscowości agroturystyczne nie budują nowych kurortów, wielkich hoteli, większość budynków i miejsc jest przystosowana do niewielkiej liczby turystów. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla rodzin, które potrzebują nieco spokoju i wytchnienia od codzienności. W szczególności, jeśli mieszka się w dużym mieście, w którym ciężko o kontakt z naturą i ucieczkę z "miejskiej dżungli". Każdy apartament jest w pełni klimatyzowany i wyposażony w ogrzewanie podłogowe. Na miejscu znajduje się również prywatny parking, więc nie trzeba się martwić, gdzie zostawić samochód. Do dyspozycji gości jest również bezpłatne wi-fi, telewizor, ręczniki oraz niezbędne akcesoria kąpielowe. Nie przyjedziemy tutaj jednak ze swoim czworonogiem, ponieważ obiekt ten nie akceptuje zwierząt domowych.

Ferie zimowe 2023

 

Nowoczesny patriotyzm a agroturystyka. Co łączy te dwa pojęcia?

 

Korzyści związane z wypoczynkiem w warunkach agroturystycznych nie są odczuwalne jedynie dla turystów. Choć wartość takich wczasów jest niezwykle duża dla odwiedzających, to również i gospodarka całego państwa zyskuje na tego typu rekreacji. Wypoczynek na łonie przyrody, na wsi jest bezpośrednio związany ze zintensyfikowanym rozwojem gospodarstw rolnych. Ruch turystyczny w małych miejscowościach przyczynia się również do poprawy infrastruktury w gminie, ale i tworzy lokalne miejsca pracy. Wzmożony popyt na wypoczynek niejako zmusza mieszkańców do inwestycji, co jednak korzystnie przekłada się na ich końcowe dochody. Pozwala niewielkim miejscowościom bogacić się bez wielkiej ingerencji w środowisko naturalne. Moda na agroturystykę jest zatem bezpośrednio związana z trendami ekologicznymi, które na pierwszym miejscu stawiają ochronę przyrody i ograniczanie wpływu człowieka na degradację środowiska naturalnego. Nowoczesny patriotyzm ma zatem odzwierciedlenie w agroturystyce. Pozwala lokalnym społecznościom zachowywać swój tryb życia, kultywować tradycje oraz dzielić się swoimi doświadczeniami z turystami przybywającymi do tych urokliwych miejsc w Polsce.

  • Agroturystyka w Polsce stanowi ekologiczny trend, który w niewielkim stopniu oddziałuje na środowisko naturalne;
  • Ekologia jest czynnikiem determinującym o sukcesie i dużej renomie agroturystyki;
  • Agroturystyka jest jednym ze źródeł finansowania małych, urokliwych miejscowości, które mogą rozwijać się dzięki lokalnej turystyce;
  • Agroturystyka przyczynia się do powstawania nowych miejsc pracy w niewielkich wsiach;
  • Moda na agroturystykę jest coraz bardziej zauważalna w wielu regionach Polski;
  • Na agroturystyce zyskują wszyscy - od osoby przyjeżdżającej, przez lokalnych mieszkańców, aż po całą gospodarkę kraju;
  • Agroturystyka stanowi ciekawą alternatywę dla zatłoczonych, dużych miast, w których ciężko o spokój i wytchnienie;
  • Ten rodzaj wypoczynku umożliwia kontakt z przyrodą, uspokojenie zmysłów i pozytywne oddziaływanie na psychikę ludzką.

 

Szczególnie popularna stała się agroturystyka w stylu SLOW oraz ekskluzywne, komfortowe oferty agroturystyczne przykładowo w folwarkach.

Wypoczynek i rekreacja to nie wszystko. Agroturystyka a imprezy i nowoczesne eventy firmowe

 

Oczywistym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na wypoczynek w niewielkich miejscowościach, jest możliwość nieskrępowanego obcowania z przyrodą. Nie jest to jednak jedyna kwestia, która zachęca podróżujących do zatrzymania się w agroturystycznych miejscach. Niewielkie, urokliwie położone wsie, są coraz częstszym wyborem na organizowanie niezapomnianych uroczystości rodzinnych. W wielu miejscach znajdziemy specjalnie przygotowaną infrastrukturę, obejmującą sale weselne, sale konferencyjne i niewielkie hotele, które umożliwiają organizowanie imprez w warunkach agroturystycznych. Imprezy okolicznościowe w agroturystyce obejmują nie tylko wesela, chrzciny czy komunie, ale także mogą mieć charakter biznesowy. Niewielkie miasteczka są coraz częstszym wyborem, na który decydują się szefowie firm, w celu przeprowadzenia szkoleń pracowniczych, wyjazdów integracyjnych czy warsztatów specjalistycznych. W wielu miejscach mogą być także organizowane konferencje biznesowe oraz naukowe, które wraz z ciekawym, naturalnym anturażem stanowią dobrą alternatywę dla wielkomiejskiego zgiełku. Moda na agroturystykę zauważalna jest zatem nie tylko w przypadku indywidualnych, bądź rodzinnych wyjazdów na wczasy, ale także i w kontekście spotkań biznesowych czy organizacji uroczystości gromadzących sporą liczbę osób. 

Poznaj miejsca w agroturystyce na imprezy biznesowe, firmowe - http://www.e-konferencje.pl/obiekty/typ_agroturystyka/

 

Ciekawe oferty agroturystyczne są przykładowo w województwie Dolnośląskim, Wielkopolskim oraz na Mazurach.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję