NOCLEG24H.PL

Kiedy wakacje 2021 - gdzie jechać na wakacje w Polsce

Opublikowano: 11-01-2021

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Wakacje to upragnione czas dla wszystkich uczniów.

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i początek wakacji 2021

Zakończenie nauki w szkołach wypada 25 czerwca 2021 roku.
Wakacje w roku 2021 rozpoczną się 26 czerwca i potrwają do 31 sierpnia 2021 roku.

Poznaj polecane hotele na wyjazd, wakacje, urlop.

Aby tylko pogoda dopisała, to będzie można spędzić je bardzo przyjemnie.

Więc gdzie jechać na wakacje w Polsce?

Dla większości z nas okres wakacji jest jednym z najprzyjemniejszych okresów w ciągu całego roku. Wakacje kojarzą się nam z beztroską i spędzaniem czasu na własnych zasadach. W tym czasie najczęściej planujemy urlop i wyjazd. Szukamy noclegów i miejsc gdzie byśmy mogli spędzić miło czas i odpocząć.

Polska jest naprawdę pięknym miejscem, w którym można spędzić dobrze czas o każdej porze roku. Nasz kraj ma dosłownie wszystko: morze, piękne miasta, jeziora, lasy, zamki, góry i nawet pustynię. Nie ma znaczenia, który region zamierzasz odwiedzić, zawsze znajdziesz coś ciekawego do zobaczenia.

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Gdzie szukać piękna kraju nad Wisłą?

Czytaj i poznaj

 

Góralska przygoda


Polskie góry to oczywiście nie tylko Tatry, ale tamtejsze mgliste, poszarpane szczyty to ikona polskiej turystyki i wspaniała wizytówka naszych krajobrazów. Góry przyciągają do siebie przez cały czas, dlatego dobrze rozwinięta infrastruktura noclegowa dla turystów skutkuje, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Krajobraz jest czysty, alpejski i z pewnością zapierający dech w piersiach. Trasy wędrówek rozciągają się od przyjaznych dla początkujących do bardzo trudnych, to idealne miejsce zarówno dla osób szukających rekreacji jak i aktywnego wypoczynku. Miejscami wartymi polecenia są m.in.;Dolina Pięciu Stawów i Dolina Kościeliska. Oczywiście nie można tutaj nie wspomnieć o Zakopanem. Zimowa stolica Polski również latem oferuje wiele możliwości. To centrum kultury Podhala jak i świetna baza wypadowa do górskich eskapad.

 

Spokój tafli jeziora

To zdecydowanie jeden z najładniejszych fragmentów naszego kraju i najbogatszy pod względem obecności dzikiej przyrody i dziewiczych krajobrazów. Jest to idealne miejsce do biwakowania na świeżym powietrzu z dużą ilością otwartych pól, lasów, miejsc do wędrówek i spacerów. Region nie bez powodu jest często nazywany zielonymi płucami Polski.

Jeziora to oczywiści mnogość wodnych atrakcji dostępnych na wszystkich jeziorach i akwenach wodnych. Żeglarstwo, kajakarstwo, wędkarstwo – to tylko niektóre z aktywności, do których Mazury są wręcz stworzone. W okolicy znajduje się kilka miejscowości i miasteczek wypoczynkowych, z których można stworzyć bazę noclegową. Wiele obiektów noclegowych - ekologicznych oferuje również pobyty w gospodarstwach rolnych (agroturystyka nad jeziorami) lub można zdecydować się na bardziej luksusowe uzdrowisko.

 

Może morze?

Popularność polskiego morza jako miejsca do wypoczynku, to rzecz tak oczywista jak parawany na naszych plażach. Bałtyk ma swój specyficzny urok, który niektórym może odpowiadać a innym nie. Jednak nie w sposób nie zachwycić się kilkoma ikonicznymi miejscami na naszym wybrzeżu. Szereg pięknych, piaszczystych plaż na Półwyspie Helskim to jeden z najlepszych tego przykładów. Wśród atrakcji Helu znajduje się latarnia morska, fokarium oraz tradycyjne chaty kaszubskie.

Niedaleko od Gdańska mieści się Łeba. Można tam znaleźć całą gammę naturalnych elementów wybrzeża. Poprzez wspaniałe plaże, malownicze ruchome wydmy, jeziora i kończąc na pięknie Słowińskiego Parku Narodowego. W szczycie sezonu plaże Łeby zapełniają się tłumnie odwiedzającymi, którzy w pełni korzystają z leniwego, plażowego życia.

Następnym miejscem godnym polecenia jest Świnoujście i jego okolice. Rozrzucone małe wysepki, wspaniałe, naturalne plaże to obszar, który idealnie nadaje się do podziwiania zachwycającego piękna tego regionu. Kiedy już tu będziesz, wybierz się na wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie możesz zobaczyć wszystkie rodzaje lokalnej dzikiej przyrody.

 

 

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję