NOCLEG24H.PL

Gdzie wybrać nocleg w Łodzi?

Opublikowano: 28-01-2021

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Łódź jest miastem, które nieustannie zyskuje uznanie w oczach turystów, a ponadto jest niezwykle atrakcyjnym ośrodkiem biznesowym. Co roku odwiedza ją tysiące osób podróżujących w różnych celach. Aby wyjazd był udany, bez względu na jego cel, należy wybrać najbardziej komfortową opcję zakwaterowania.

Szeroki wachlarz kwater - jak wybrać najlepszą?

Jak w innych dużych miastach, tak samo w tym przypadku istnieje wiele możliwości z różnych półek cenowych. Znajdziemy różnego typu kwatery w Łodzi, takie jak pokoje, apartamenty czy mieszkanie na weekend. Te dwie ostatnie opcje są najbardziej wygodne oraz bezpieczne. Aparthotele lub prywatne apartamenty w Łodzi to doskonały wybór zarówno na pobyt firmowy jak i rozrywkowy, a ponadto gwarantuje nam dużą przestrzeń, swobodę i tym samym większą satysfakcję, zadowolenie z pobytu. Zakres cen jest zróżnicowany, a także uzależniony od długości pobytu. Długoterminowy wynajem apartamentów, nawet w centrum Łodzi, będzie bardziej opłacalny w szerszej perspektywie niż np. wybranie pokoju. Z kolei mieszkanie na weekend stwarza inne możliwości wyboru, ponieważ w tym przypadku z góry mamy określony czas pobytu, więc cena uzależniona będzie od standardu kwatery. 

Noclegi w Łodzi - ulica Piotrkowska

 

 

Nie zapominajmy o lokalizacji

Z uwagi na to, iż w Łodzi znajdziemy wiele różnego rodzaju noclegów w wielu różnych częściach miasta, mamy szeroki wybór. Pamiętajmy, że miasto jest zróżnicowane, a odległość między punktem A a punktem B może być spora, dlatego nie zawsze nocleg w ścisłym centrum będzie najlepszym pomysłem. Jeśli jesteśmy turystami i zależy nam na bliskości atrakcji, takie rozwiązanie z pewnością będzie najbardziej optymalne i nas zadowoli. Jeśli jednak wybieramy się do miasta w celach biznesowych, lepiej jest postawić na bliskość kwatery w stosunku do miejsca firmy klienta czy partnera biznesowego, którego odwiedzamy - zwłaszcza, iż musimy liczyć się z korkami i długim czasem, który poświęcimy na dojazd. Na szczęście apartamenty do wynajęcia znajdziemy właściwie w każdej dzielnicy, więc nie musimy skazywać się na długie minuty (lub nawet godziny!) stania w samochodzie, gdy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest przejechanie z jednej strony miasta na drugą w godzinach szczytu. 

Data ma znaczenie 

Gwoli ścisłości należy wspomnieć o tym, że w szczycie sezonu i podczas trwania licznych festiwali bądź imprez (np. łódzki fashion week) noclegi w Łodzi należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem, nawet jeśli wybieramy się do miasta w celach służbowych. Szukanie kwatery na ostatnią chwilę nie jest nigdy dobrym pomysłem, nawet jeśli nie ogranicza nas budżet, lokalizacja bądź nie mamy wymagań co do standardu miejsca, w którym będziemy się zatrzymywać. Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję