NOCLEG24H.PL

Walizki dla dzieci - jak wybrać odpowiednią walizkę dla dziecka?

Opublikowano: 19-03-2021

Kategoria: Produkty i usługi turystyczne

Wróć do spisu wpisów


Specjalnie dobrane walizki dziecięce to krok w stronę lepszej organizacji bagażu i zaangażowania malucha w obowiązki. Czasem walizki dla dzieci to po prostu konieczność, na przykład wtedy, gdy dziecko zaczyna wyjeżdżać na samodzielne wycieczki. Jak wybrać odpowiednią walizkę? Jak przekonać dziecko do korzystania z niej? Oto najważniejsze informacje, jakie musisz poznać, zanim wybierzesz walizkę dla dziecka.

Kiedy kupić walizkę dla dziecka?

Walizka dla dziecka to świetny pomysł, jednak dopiero wtedy, kiedy jest ono w stanie samodzielnie z niej korzystać. Walizkę warto kupić dopiero dziecku sprawnie i samodzielnie chodzącemu, rozumiejącemu np. podstawowe zasady poruszania się po mieście. W praktyce oznacza to, że po walizkę można sięgnąć u starszych przedszkolaków i na początku szkoły podstawowej.

Walizki dla dzieci - lekcja organizacji i samodzielności

Walizki dla dzieci to doskonała okazja na naukę odpowiedzialności i organizacji, a tym samym odciążenie rodziców z niektórych obowiązków. Dziecko, które musi samo zadbać o swoje rzeczy na wakacjach, to dziecko, które w późniejszym czasie poradzi sobie także na wyjazdach bez rodziny czuwającej u boku.

Co więcej, dla wielu dzieci samodzielne pakowanie i noszenie swojej walizki to ogromna przyjemność! Dzięki temu mogą poczuć się sprawcze i dorosłe.

Walizki dla dzieci - jakie wybrać?

Wybierając walizki dla dzieci, należy zwrócić uwagę na kilkę konkretnych kwestii, dzięki którym walizka będzie przez dziecko chętnie i bezpiecznie używana. Czym się kierować przy wyborze walizki dla dzieci? Przede wszystkim stosunkiem wagi do wytrzymałości. Walizka musi być wykonana solidnie, tak, aby przetrwałą z maluchem wszystkie jego pomysły. Musi być przy tym jednak jak najlżejsza, aby dziecko było w stanie ją bez problemu podnieść, nie przeciążając przy tym swojego kręgosłupa.

Warto zwrócić uwagę na jakość zamków błyskawicznych- dzieci są raczej mało delikatne, więc słabe suwaki mogą nie przetrwać np. wycieczki szkolnej, na której dziecko często będzie sięgać do swojej walizki. Z kolei dla zapewnienia wygody użytkowania, warto zapewnić dziecku walizkę z dodatkowymi kieszonkami, dzięki którym łatwiej będzie mu się zorganizować w podróży.

Walizka dla dzieci powinna posiadać ergonomiczną rączkę, którą można zablokować na różnych wysokościach, a która będzie rosła wraz z dzieckiem.

Istotne są także kółka. Nie powinny hałasować. Dobrze jest przemyśleć także walizkę na czterech kółkach, zamiast na standardowych dwóch. Dzięki nim walizka jest jeszcze prostsza w prowadzeniu, a ciężar rozkłada się równomiernie.

Jaki rozmiar walizki wybrać?

Wśród dziecięcych walizek można spotkać zarówno takie w rozmiarze S, jak i M. Dla najmłodszych najlepiej sprawdzi się ta mniejsza wersja, która będzie bardziej poręczna dla dziecka. Zwykle pomieści także wszystkie jego niezbędne rzeczy, w związku z czym większy bagaż jest zbędny.

Starsze dzieci i nastolatki mogą wybierać rozmiar M. Takie dzieci już często uczestniczą w dłuższych wyjazdach bez rodziców i mogą potrzebować więcej miejsca w walizce. Walizki w średnim rozmiarze mogą także okazać się trafionym zakupem, jeśli walizka ma być używana przez więcej niż jedną osobę. Średnia walizka sprawdzi się zarówno u dziecka z podstawówki, jak i będzie wystarczająca u nastolatka z liceum.

Wygląd walizki dla dzieci - dlaczego jest taki ważny?

Wielu dorosłych skupia się tylko na praktycznych aspektach podczas poszukiwania odpowiedniej walizki. I jest to oczywiście rozsądne podejście. Jednak ta zasada nie działa, kiedy kupujemy walizkę dla dziecka.

Dziecięce przedmioty muszą zachęcać maluchy do korzystania z nich. A to najłatwiej osiągnąć przyjaznym dla dzieci designem. Wyraziste, kolorowe walizki sprawiają, że dzieci same z siebie po nie sięgają. Dobrze sprawdzają się także motywy z bajek, choć bywają mniej praktyczne, bo dziecięce gusta szybko się zmieniają.

Warto wybierać walizkę wraz z dzieckiem i postawić na kompromisowe rozwiązanie pomiędzy tym, czego chce dziecko, a tym, co Ty uważasz za praktyczne i potrzebne.

Bezpieczna dziecięca walizka

Wyrazisty wygląd to także sposób na wyróżnienie walizki, dlatego, jeśli Twoje dziecko jest roztrzepane i ma skłonności do zapominania, to warto zapewnić mu oryginalny bagaż- nie będzie w stanie pomylić go z innym! Trudniej też będzie mu o walizce zapomnieć, jeśli sama będzie wpadać w oczy.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa walizki warto także wybierać modele z identyfikatorem bagażu lub dokupić własną adresówkę. Można także spersonalizować walizkę za pomocą charakterystycznego breloczka.

Natomiast zamki do walizki nie są zwykle dobrym pomysłem. Dziecko może zapomnieć kodu lub przypadkowo go zmienić i mieć problem z dostaniem się do zawartości bagażu.

Gdzie kupić walizkę?

Walizki można znaleźć w wielu sklepach stacjonarnych, jednak szybciej i korzystniej jest kupić walizkę dla dziecka w sklepie internetowym. Na https://lorenbag.pl/walizki-dla-dzieci  znajdziesz szeroką ofertę walizek dla dzieci, zarówno w małym, jak i w średnim rozmiarze. LorenBag łączy w sobie styl z wygodą użytkowania, a to wszystko w doskonałych proporcjach ceny do jakości!Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję