NOCLEG24H.PL

TOP 9: najważniejsze atrakcje Gór Izerskich

Opublikowano: 15-01-2020

Kategoria: Ciekawe miejsca, atrakcje

Wróć do spisu wpisów


Są najbardziej na zachód wysuniętą częścią Sudetów oraz grupą górską, której atrakcje mogą oczarować każdego. Góry Izerskie to wymarzone miejsce na wczasy dla tych, którzy kochają piękne krajobrazy i stawiają na piesze wycieczki po górskich szlakach. Świetne zagospodarowanie i fakt, iż bez względu na porę roku można tu znaleźć tanie noclegi, sprzyja rozwojowi turystyki w rejonie Gór Izerskich. A gdzie warto się wybrać, by w pełni poczuć potęgę tych gór? Oto nasze propozycje dla tych, którzy w najbliższym czasie mają zamiar odwiedzić Góry Izerskie i odkrywać ich tajemnice.

 Miejsce 9. Zwalisko
Szczyt Zwalisko, znany również jako Wieczorny Zamek, będzie ciekawym celem wycieczki dla tych turystów, których fascynują Walonowie i ich historia. Dlaczego? Bo wzmianki na temat tego miejsca bardzo często pojawiają się w „Księgach Walońskich”, a sam szczyt Zwalisko uchodzi za jedno z tych miejsc, w których można się nacieszyć niezwykłym bogactwem minerałów.

Miejsce 8. Schronisko Turystyczne "Chatka Robaczka"
Prywatne Schronisko Turystyczne "Chatka Robaczka" to zachęta do odwiedzenia tak ciekawego miejsca, jakim jest Biała Dolina. Samo schronisko może oczarować turystów swym charakterem oraz faktem, iż zostało ono urządzone w budynku pochodzącym z XVII wieku.

Miejsce 7. Schronisko Wysoki Kamień
Schronisko Wysoki Kamień działa w miejscu, w którym już pod koniec XIX wieku rodzina Schaffgotschów zbudowała drewniane schronisko. I choć po najstarszych obiektach nie ma tu już śladu, a nowe schronisko jest obiektem współczesnym, ciekawa historia tego miejsca do dziś zachęca turystów, by w czasie wycieczki po Górach Izerskich zajrzeć także w rejon Wysokiego Kamienia i tutejszego schroniska.

Miejsce 6. Chatka Górzystów
Chatka Górzystów jest jednym z najciekawszych schronisk w polskich Sudetach, a o jej wyjątkowości decyduje zarówno malownicze położenie, jak i ciekawa historia. W miejscu tym istniała niegdyś osada o nazwie Gross-Iser, której historia zaczęła się w XVII wieku. Dziś jedynym budynkiem po tej osadzie jest właśnie Chatka Górzystów – ważna atrakcja turystyczna oraz jeden z ciekawszych punktów w programie wycieczki dla tych, którzy chcą odkryć magię Gór Izerskich. To miejsce, które ma wyjątkowy urok i z pewnością zasługuje na uwagę.

Miejsce 5. Hala Izerska
Znana jako polski biegun zimna oraz rewelacyjny punkt widokowy, jest Hala Izerska kolejną atrakcją, która mogą nas oczarować Góry Izerskie. Bliskość popularnego schroniska „Chatka Górzystów” oraz fakt, iż hala ta jest najniższym na ziemiach polskich stanowiskiem kosodrzewiny to kolejne czynniki, które rozbudzają ciekawość turystów i skutecznie zachęcają ich do odwiedzenia tego miejsca.

Miejsce 4. Schronisko Orle
Schronisko Orle jest kolejnym punktem, który na turystycznej mapie Gór Izerskich zajmuje miejsce bardzo ważne. Kto zajrzy do tego schroniska, ten w istocie znajdzie się w miejscu dawnej osady szklarskiej Karstal. Podobnie jak w przypadku Chatki Górzystów, tak i tu można się nacieszyć pięknymi widokami i wspaniałą atmosferą, dzięki której wycieczki po Górach Izerskich stają się jeszcze ciekawszym doświadczeniem dla każdego piechura.

Miejsce 3. Schronisko na Stogu Izerskim
Schronisko na Stogu Izerskim jest jednym z popularniejszych schronisk w Sudetach i jednym z tych punktów, którego w czasie wycieczki w Góry Izerskie nie można pominąć. Wzniesione w okresie międzywojennym, do dziś jest ważnym miejscem dla pragnących przenocować w górach turystów oraz dla tych, którzy w czasie górskiej wędrówki chcą odpocząć w pięknym i przyjaznym miejscu.

Miejsce 2. Rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery
Rezerwat przyrody Torfowiska Doliny Izery to jedna z najważniejszych atrakcji przyrodniczych w rejonie słynnej „Chatki Górzystów”. Tu każdy może się nacieszyć pięknem roślinności torfowiskowej oraz widokiem tak ciekawych gatunków roślin, jak brzoza karłowata lub jałowiec halny.

Miejsce 1. Stóg Izerski
To jeden z najwyższych szczytów w Górach Izerskich, zatem jego popularność wśród turystów nikogo nie powinna dziwić. Bliskość schroniska turystycznego oraz tak popularnego kurortu, jakim jest Świeradów Zdrój – oto czynniki które sprawiają, że szczyt ten jest bardzo częstym celem górskiej wycieczki dla tych, którzy w Górach Izerskich spędzają wczasy. Dodatkowym walorem, przynajmniej dla osób mniej aktywnych, jest też kolej gondolowa „Stóg Izerski”, w znacznym stopniu ułatwiająca „zdobywanie” tego szczytu.

Góry Izerskie to piękne krajobrazy, malownicze zakątki i atrakcje, obok których nie można przejść obojętnie. Kto znajdzie dla siebie tanie noclegi w tych górach, ten spędzi tu wspaniałe wczasy. Górskie wycieczki staną się przecież wspaniałą przygodą oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją przyrody, która na długo pozostanie w pamięci każdego zaglądającego tu turysty.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję