NOCLEG24H.PL

Malownicze miejscowości Podhala - Rabka Zdrój

Opublikowano: 04-10-2021

Kategoria: Przewodnik turystyczny

Wróć do spisu wpisów


Rabka Zdrój to bardzo popularna miejscowość uzdrowiskowa usytuowana w województwie małopolskim w powiecie nowatorskim. Położona jest w Kotlinie Rabczańskiej, u stóp Gorców (pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich).

 

 

Rabka ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji, dlatego też jest idealnym miejscem na wakacje. Z tego niewielkiego miasteczka wywodzi się firma przewozowa Misiek Taxi, działająca na terenie całego Podhala. Od lat zajmuje się bezpiecznym i kompleksowym przewozem tutejszych mieszkańców oraz turystów.

To malownicze miejsce otaczają szczyty Gorców oraz Beskidu Wyspowego, takie jak:

  • Mały Luboń (870 m n.p.m.)
  • Luboń Wielki (1023 m n.p.m.)
  • Turbacz (najwyższy szczyt – 1310 m n.p.m.)
  • Maciejowa (820 m n.p.m.)

Rabka Zdrój kojarzona jest przede wszystkim z licznymi uzdrowiskami, których historia powiązana jest ściśle z solankami, czyli wodami termalnymi oraz niezwykłym mikroklimatem. Solanki, zachwycające bogactwa naturalne togo miejsca wykorzystywane są do kuracji kąpielowych, pitnych i wziewnych. Na terenie Parku Zdrojowego założonego w 1864 roku, który jest sercem uzdrowiska, powstała jako pierwsza w Małopolsce tężnia solankowa oraz pijalnia wód mineralnych. Pamiętajcie, jeśli chcecie dotrzeć do jednego z najpiękniejszych miejsc w Rabce, możecie skorzystać z niezawodnej firmy Misiek Taxi, która zawsze dowiedzie Was do celu.

Wybierając się na wakacje do Rabki Zdrój, warto zwiedzić pobliskie miejscowości na Podhalu, które oferują wiele atrakcji. Najpopularniejsze z nich to:

  • Zakopane
  • Nowy Targ

Zakopane, często nazywane zimową stolicą Polski od lat przyciąga wielu turystów z całego kraju. Najpopularniejszym miejscem, o którym nie możemy zapominać, będąc w tej malowniczej miejscowości jest deptak zwany Krupówkami. Na Krupówkach znajduje się wiele restauracji oraz różnego rodzaju sklepów. Natomiast jedną z najbardziej znanych atrakcji podhalańskich w Nowym Targu, który z kolei nazywany jest stolicą Podhala, są Jarmarki odbywające się w czwartki i weekendy na palcu targowym. Możemy tam zakupić ręcznie robione obuwie, kożuchy czy koce. Jest to zdecydowanie miejsce godne polecenia i warte uwagi. Jeśli zamierzacie zwiedzić Rabkę Zdrój i najpiękniejsze miejscowości na Podhalu wybierzcie rzetelną firmę przewozową Misiek Taxi.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję