NOCLEG24H.PL

Ciekawe, polecane hotele butikowe


Poznaj wyjątkowe hotele. Komfortowe, kameralne i luksusowe obiekty, oryginalne wnętrza - to główne cechy tego typu miejsc. Hotele butikowe mają swój własny, indywidualny charakter.

Czym wyróżnia się hotel butikowy i komu najbardziej spodoba się pobyt w takim miejscu? Każdy, kto ceni wyjątkowy komfort i luksusowe, oryginalne wnętrza, ten na pewno będzie zadowolony, decydując się na zatrzymanie się w hotelu tego typu. Zwłaszcza, jeśli lubi się też kameralną atmosferę i obsługę, która potrafi wykazać się umiejętnością obsługi klienta na najwyższym poziomie. 

Wysokie standardy i własny styl

Hotele butikowe na ogół wyróżniają się tym, że zastosowano w nich intrygująco rozwiązania architektoniczne. Niektóre z nich powstają w obiektach zabytkowych, takich jak odrestaurowane kamienice, pałacyki, a nawet zamki. Zdarza się też, że tworzy się je w obiektach postindustrialnych i w budynkach o zupełnie nowoczesnej bryle. Uwagę zwraca także nietypowy wystrój wnętrz hoteli butikowych. Każdy pokój jest wyjątkowy i urządzony z troską o najmniejszy szczegół. Warto tu odwołać się do znaczenia francuskiego słowa ''boutique'', którym określa się sklepy z ekskluzywnymi ubraniami o niepowtarzalnym designie. O hotelach butikowych również można powiedzieć, że oferują coś, co trudno dostać gdzie indziej. Niewielkie, raczej zaciszne i pozwalające odpoczywać w luksusowych warunkach obiekty tego typu wybierają najbardziej wymagające osoby. Należy jednak wiedzieć, że niektóre hotele butikowe nie muszą być drogie.  

Nic nie znaleziono

Gdzie powstają takie hotele?

Hotele butikowe wcale nie są rzadkością. Jest ich szczególnie dużo w miastach najliczniej odwiedzanych przez turystów. Nawet jeśli taki obiekt jest usytuowany w centrum metropolii, to można liczyć na to, że w jego przestrzeniach będzie panowała cisza i miła atmosfera, pozwalająca odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. Co ciekawe, wiele hoteli butikowych położonych w zabytkowych dzielnicach ma w swoim wystroju elementy związane z historią miasta. Hotele butikowe powstają nie tylko tam, gdzie jest mnóstwo obiektów turystycznych do zwiedzania. Można je też znaleźć w regionach, do których wyjeżdża się po to, by trochę odpocząć od cywilizacji. W hotelach butikowych wybudowanych w miejscach pozwalających cieszyć się bliskim kontaktem z naturą, odpoczynek jest szczególnie przyjemny. 

Uczta dla podniebienia

Jak można się domyślać, również oferta kulinarna, z którą można zetknąć się w hotelach butikowych, nie należy do przeciętnych. Tak jak każdy pokój w hotelu butikowym jest wyjątkowy, tak i jedyne w swoim rodzaju są koncepcje kulinarne tworzone przez jego kucharzy. W restauracjach znajdujących się w hotelach butikowych na ogół serwowane są dania regionalne. Dania z karty są przy tym zazwyczaj dość różnorodne, nie powinno wśród nich brakować także potraw wegetariańskich. Trzeba zaznaczyć, że wiele hoteli butikowych może poszczycić się tym, że prowadzą ją kucharze z dużym doświadczeniem.

Kameralna atmosfera, luksusowe wnętrza i indywidualne podejście do każdego gościa sprawiają, że warto zarezerwować nocleg w hotelu butikowym!

 

Hotele butikowe to obiekty bardziej spersonalizowane. To hotele kameralne i wyjątkowe, koncentrują się na wygodzie i ciszy. Nie ma dwóch podobnych hoteli. To je wyróżnia spośród innych ofert hotelowych.
Hotel butikowy jest bardziej intymny. Nie może pomieścić tylu osób, ile może zwykły hotel. Liczba oferowanych pokoi jest zwykle znacznie mniejsza, często jest to maksymalnie 50 miejsc noclegowych. Dzięki czemu hotel może zapewnić indywidualne podejście do klienta, zapewnia to też cisze i spokój.


Kameralne hotele – butikowe
Wyróżnia je też wystrój, wyposażenie, wykończanie pokoi, wnętrze całego obiektu. Zlokalizowane są często w odrestaurowanych dworkach, kamienicach lub wyjątkowych budynkach wyróżniających się czymś szczególnym.

Doświadczenie w butikowym hotelu jest bardziej luksusowe niż zwykły pobyt w hotelu. Uwaga, jaką personel przykłada do klienta, wykracza poza to, co normalnie można uzyskać w innym obiekcie noclegowym. Te hotele są zwykle mniejsze, co pozwala im skoncentrować się na tworzeniu komfortu i ciszy. Dla wiele osób wybiera pobyt w butikowym hotelu, ponieważ jest on bardziej skoncentrowany na doświadczeniu pobytu. Sprawiając, że hotel staje się bardziej luksusowy, relaksujący i kameralny, nie dziwi, że hotele butikowe stają się coraz bardo popularne.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję