NOCLEG24H.PL

Jakie sanatoria i uzdrowiska - poznaj miejsca na wyjazd.


Wypoczynek w sanatoriach i uzdrowiskach. Poznaj jakie i gdzie są tego typu miejsca oferujące noclegi i zabiegi lecznicze, uzdrowiskowe.

Sanatoria i uzdrowiska to miejsce relaksu oraz dla zdrowia

Pobyt w sanatorium pomaga zregenerować zdrowie. Kuracjusz spędza trzy tygodnie w sanatorium i po powrocie do domu czuje się o wiele lepiej. Poddaje się tam badaniom lekarskim, zabiegom np. z użyciem borowiny oraz masażom. Miło jest przebywać w takim sanatorium i regenerować swoje zdrowie. Noclegi oferowane są w dobrych warunkach, w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych. Za pobyt w pokoju jednoosobowym trzeba zapłacić. Kuracjusze otrzymują pakiet usług: noclegi, wyżywienie, zabiegi, czasami też atrakcje takie, jak wycieczki oraz spotkania.

Polska to kraj uzdrowisk, gdzie w gorących źródłach można odzyskać siły i wyleczyć się. Polska od wieków znana jest z wód mineralnych, wykorzystywanych w celach leczniczych od początku XIX wieku.

Sanatoria i uzdrowiska w Polsce

Nic nie znaleziono

Znane sanatoria, uzdrowiska w Polsce;

  • Konstancin-Jeziorna
  • Rabka
  • Krynica-Zdrój
  • Ciechocinek
  • Ladek-Zdrój

Krynica-Zdrój  - jedno z najbardziej znanych polskich miast o właściwościach leczniczych, które otrzymało sławę dzięki źródłom mineralnym, które są wykorzystywane do celów leczniczych od 1837 roku.

Krynica-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miasto nazywane jest również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na swoje walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, doskonałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawiają, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Krynica znana jest także z niezwykłych wydarzeń kulturalnych (np. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne), które co roku przyciągają coraz więcej turystów.

 

Świetnie spędzony czas dla każdego wieku.

Uzdrowisko słynie z leczenia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wiele osób korzysta z usług sanatorium, aby spędzić miło czas z rodziną, inni przyjeżdżają tam sami lub z przyjaciółmi. Jest to również popularne miejsce dla osób starszych, które przyjeżdżają tu, aby odmłodzić swoje ciała i umysły.

 

 

-----------

 

Na NFZ lub prywatnie

W sanatorium można przebywać na NFZ lub prywatnie. Taki prywatny pobyt jest droższy, może kosztować 3000 lub 4000 złotych. Jest to dosć wysoka cena, ale niejeden kuracjusz jest gotów wydać takie pieniądze, aby lepiej się poczuć. Podczas prywatnego pobytu lepsze jest menu. Na NFZ menu jest nieco gorsze, a kuracjusz płaci część kwoty, ok. 300-500 złotych Wyjazd na NFZ wymaga skierowania, a na wyjazd czeka się obecnie 2-3 lata. Sanatorium jest doskonałym pomysłem na poprawę stanu zdrowia nie tylko dla seniorów. Do sanatorium jeżdżą też osoby mające 40 czy 50 lat. Dostępne są także pobyty sanatoryjne dla dzieci. Dzisiaj niejedna osoba doceni taki sposób na regenerację zdrowia. Dzisiaj klienci doceniają sanatorium, jest to najtańsza forma regeneracji sił. Prywatne pobyty są niesamowicie drogie. Sanatorium opłacane ze środków publicznych jest znacznie tańsze, a daje wiele możliwości.

Jakie są zalety sanatorium?

Sanatorium posiada wiele dobrych stron:

* jest niedrogie oraz dostępne

* pozwala relaksować się oraz leczyć

* można w nim nawiązać wiele znajomości

* pokoje są wygodne, a jedzenie przyzwoite

* po zabiegach można wybrać się na wycieczki i spacery

Sanatorium to wspaniałe miejsce i warto zapisać się na taki pobyt. Dostępne są sanatoria w górach, nad morzem, w miejscowościach uzdrowiskowych. Podczas pobytów można pić wody lecznicze i miło spędzać czas. Doskonała jakość takich pobytów to sprawa godna uwagi, a klienci są zainteresowani takim spędzaniem wolnego czasu przybywa. Do sanatorium jadą osoby mające problemy z chorobami serca, narządami ruchu, po zawałach, wylewach, udarach oraz różnorodnych wypadków. Jest to doskonały pomysł i warto kilka razy wybrać się na taki sanatoryjny pobyt. Można spokojnie odpocząć, zyskać zdrowie i wrócić do domu w tak dobrej formie, jak nigdy wcześniej. Sanatoria często umiejscowione są w zabytkowych budynkach, a to jest dodatkowym walorem. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję