NOCLEG24H.PL

Schroniska turystyczny


Schronisko turystyczne to obiekt noclegowy umiejscowiony poza terenem zabudowanym, na szlakach turystycznych, oferujący ograniczony do minimum zakres usług powiązany z pobytem klientów: oferuje głównie usługi dla potrzeb obsługi ruchu turystycznego, umożliwia miejsce odpoczynku, schronienia przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Większa część schronisk oferuje noclegi i usługi gastronomiczne oraz punkt informacji turystycznej. Czasami mają dodatkowo wypożyczalnię sprzętu turystycznego, sportowego czy dyżurkę służb ratowniczych.

 

Nic nie znaleziono

Co warto wiedzieć o schroniskach turystycznych?

Nie można w nich liczyć na luksusy, są za to idealnymi punktami dla tych, dla których liczy się przede wszystkim oszczędność. Tanie noclegi oraz niezwykła atmosfera są ich głównymi atutami. Choć schroniska turystyczne z prawdziwego zdarzenia spotyka się coraz rzadziej, w dalszym ciągu są one dość specyficznymi obiektami. Na noclegi w ich murach decydują się przede wszystkim ci, którzy w czasie wypraw szukają mocnych wrażeń, nowych znajomości oraz takich miejsc, w których można się nacieszyć wyjątkowym klimatem.

Schroniska turystyczne mogą nam zaoferować wiele. Kusza przede wszystkim swymi lokalizacjami. Noclegi w górach oraz w innych miejscach oddalonych od stałej zabudowy są ich wielkim walorem. Kuszą ciekawa okolicą oraz przebiegającymi w och pobliżu szlakami turystycznymi. Są oryginalnymi kwaterami, w których każdy może liczyć na gościnność oraz na ciepłe przyjęcie. Schroniska kierują się zasadą, że nikogo nie można pozostawić na noc bez dachu nad głową. Zasada ta jest wyjątkowo ważna w przypadku schronisk górskich, w których odmowa przyjęcia turysty na nocleg (np. mimo braku miejsc) może zakończyć się tragedią. Znane są więc przypadki spania na ziemi lub na stołach w jadalni za znacznie niższą cenę.


Noclegi w schroniskach są tanie z kilku względów. Brak wygód oraz minimalny zakres świadczonych usług to czynniki, dzięki którym możliwe jest obniżanie kosztów pobytu w schronisku. Turysta płaci za sam nocleg, czyli za miejsce do spania. Zazwyczaj jest to miejsce w pokoju wieloosobowym, pełnym piętrowych łóżek. Dla tych, którzy szukają nowych przyjaciół, noclegi w schroniskach są idealną okazją do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. Taka atmosfera najczęściej panuje w schroniskach górskich, które mają swą wyjątkową specyfikę. Nieco inaczej jest już w schroniskach nizinnych, w których coraz częściej stawia się na podnoszenie jakości usług. Jeszcze inna atmosfera panuje w schroniskach wodnych, znanych też jako stanice. Są one nastawione na obsługę kajakarzy lub żeglarzy, co wpływa na ich charakter oraz określa ich formę działania.

Booking.com - rezerwacja miejsc na nocowanie w różnych regionach turystycznych.
Booking.com
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję