NOCLEG24H.PL

Ogłoszenia


Ustka to przepiękna nadmorska miejscowość położona niedaleko Słupska. Można powiedzieć, że jest wręcz kultowym nadmorskim kurortem. Świetnie nadaje się i dla tych, którzy lubią typowe kurorty, jak i dla tych, którzy liczą na odrobinę spokoju, ciszy i relaksu. Kluczem jest wybranie odpowiedniego miejsca z tutejszej bazy noclegowej. I w części wschodniej miasta, i w zachodniej znajdziemy liczne pensjonaty i prywatne kwatery, które oferują noclegi.


Grand Lubicz*****

Morze | POMORSKIE | Ustka | Wybrzeże | Spa & wellness

Hotel Grand Lubicz***** to zarówno usługi uzdrowiskowe, ale również najwyższy standard odpoczynku.  Jest to obiekt największy oraz o najlepszym wyposażeniu na wybrzeżu, mając na myśli obiekty tego typu.  5-gwiazdkowy obi...


Ustka wschodnia to centrum, część miasta bardziej oblegana przez turystów, bo to tu znajdują się takie atrakcje, jak promenada nadmorska czy też liczne restauracje.

Jeśli zależy nam na spokoju i ciszy, lepiej wybrać nocleg w Ustce Zachodniej, która jest oddalona od centrum, ale pozwoli nam za to poobcować z naturą. W niej znajduje się wiele cichych i klimatycznych pensjonatów.

Obie części miasta mają dostęp do plaży. Znajdziemy tu plażę wschodnią, czyli tą, na której będzie więcej turystów, ale także i atrakcji. To tu znajdują się liczne bary na plaży, a w niewielkiej odległości przepiękna promenada nadmorska, po której koniecznie trzeba się przejść. Od tej strony lepiej też odwiedzić port morski, ponieważ z jego wschodniej części odpływają statki, także te wycieczkowe. Możemy zatem wsiąść na pokład imponującego statku pirackiego Dragon, który poza sezonem stacjonuje w Gdyni, zaś w lipcu i sierpniu organizuje rejsy pasażerskie oraz dyskoteki. Jeśli chcemy zapewnić sobie przypływ adrenaliny, warto skorzystać z rejsu którymś z mniejszych stateczków – każdy, kto miał okazję płynąć dużym statkiem i małym na pewno odczuł wyraźną różnicę. O wiele bardziej „buja” na mniejszym, zwłaszcza, jak się płynie pod falę… Jeśli to dla nas jeszcze za mało wrażeń, możemy przepłynąć się szybką motorówką. Oczywiście, przy promenadzie oraz w porcie znajdziemy ogromną ilość smażalni, w których możemy spróbować, jak smakują prawdziwe morskie ryby.

Przy promenadzie w Ustce jest także słynna latarnia morska, udostępniona dla zwiedzających oraz muzeum figur woskowych, które jest stosunkowo nową atrakcją. Na deptaku możemy także zobaczyć wiele ciekawych koncertów, które są organizowane w sezonie, ponieważ jest tu wtedy rozstawiona scena. Zachodnia plaża w Ustce jest o wiele spokojniejszym miejscem. Dojdziemy do niej przez las oraz wydmy. Na niej możemy odpocząć i się zrelaksować na łonie natury, słuchając szumu morza.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję