NOCLEG24H.PL

Noclegi w Górach Świętokrzyskich - odwiedź wyjątkowe miejsce


Góry Świętokrzyskie to jedno z tych nieodkrytych miejsc w naszym kraju, które ma duży potencjał turystyczny a jednocześnie jest omijane przez wiele osób. Dlatego warto rzeczywiście poznać to miejsce i odkryć wyjątkowe piękno tych gór. Przynajmniej kilka dni spędzonych w tym miejscu sprawi, że będzie można mieć zupełnie inne spojrzenie na ten wyjątkowy teren. W Polsce góry kojarzą się nam z pasmami położonymi na południowym krańcu naszego kraju. W rzeczywistości jednak to skojarzenie mimo, że prawidłowe wyklucza z pojęcia gór znajdujące się na Wschód od Kielc pasmo Gór Świętokrzyskich. To błąd, ponieważ mimo, że pasmo nie jest wysokie to jednak jest pasmem górskim i jako takie należy je klasyfikować. Znajdujące się na wyżynie Kieleckiej wznosi się maksymalnie na 612 metrów nad poziom morza, gdzie znajduje się szczyt Łysica.

Wybierz dobre miejsce na nocleg w Górach Świętokrzyskich.

 

 


Hotel Polonia Park Medical Center & SPA

Miasto | ŚWIĘTOKRZYSKIE | Busko-Zdrój | Góry Świętokrzyskie | Spa & wellness

Nasz hotel zlokalizowany jest zaledwie kilka kroków od największej atrakcji Buska Zdroju, Parku Zdrojowego. Design obiektu nawiązuje do architektury międzywojennej połączonej z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc doskona...


 

Wypoczynek w Górach Świętokrzyskich

Nazwa Gór Świętokrzyskich związana jest ze znajdującymi się w tej okolicy relikwiach z drzewa Krzyża Świętego, którymi zarządzają zakonnicy w klasztorze na Świętym Krzyżu. I to właśnie ten teren należy do najbardziej popularnych jeśli chodzi o turystykę tego terenu. Dlatego noclegi Góry Świętokrzyskie to właśnie sporo miejsc bezpośrednio związanych ze Świętym Krzyżem i tam lokalizowanych. Sporo niewielkich pensjonatów i hoteli znajdziemy właśnie w tej okolicy w miejscowościach takich jak Milanowska Wólka, Trzcianka czy Nowa Słupia. To świetne miejsca wypadowe, z których wygodnie dojść można do Klasztoru na Świętym Krzyżu. Jednocześnie to oczywiście teren usłany ciekawymi przyrodniczymi akcentami, dlatego noclegi w Górach Świętokrzyskich to w dużej mierze propozycje gospodarstw agroturystycznych, które w tej okolicy działają bardzo dynamicznie i mają dla klientów świetnie przygotowane propozycje.

Wybierz się na Łysicie

Jeśli ktoś zamiast odwiedzenia Klasztoru na Świętym Krzyżu woli spacerować po okolicy i myśli o tym, by pojawić się na Łysicy może wybrać nocleg w Górach Świętokrzyskich w drugiej części pasma. Na Łysicę prowadza między innymi szklaki z miejscowości Krajno oraz Święta Katarzyna. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że to właśnie tam również baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta i można znaleźć sporo różnych ofert. Jeśli więc chcecie sie wybrać w Góry Świętokrzyskie to ten kierunek również będzie bardzo dobrym wyborem i na pewno będzie można tam znaleźć wiele dobrych miejsc noclegowych.

Dla każdego atrakcyjne miejsca noclegowe

Warto pamiętać, że noclegi w Górach Świętokrzyskich można dość łatwo znaleźć a jednocześnie jest to bardzo atrakcyjny teren, świetnie położony, do którego łatwo dojechać. Nie jest jednak tak bardzo popularny wśród turystów, dlatego to dobry wybór dla tych osób, które chcą zobaczyć piękno naszego kraju a jednocześnie uniknąć męczącego zgiełku miast turystycznych jaki wyczuć można między innymi pojawiając się w Sudetach czy na terenie naszych polskich Tatr.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję