NOCLEG24H.PL

Noclegi Pieniny


Szukasz noclegu w regionie Pieniny?

Pieniny, przede wszystkim ich środkowa część, są jednym z popularniejszych regionów turystycznych w Polsce. Pod względem liczby turystów zajmują w Polsce drugie po Tatrach miejsce

Ten region ma wiele uroku, a wyprawy p0 tych górach mogą się dla każdego z nas stać wyjątkową przygodą. Pieniny to wspaniała kultura i historia, przyrodnicze bogactwo oraz krajobrazy, które mogą olśnić każdego.

Nic nie znaleziono

Pieniny i ich fenomen


Na czym polega wyjątkowość Pienin? Wielkim walorem tych gór jest wspaniały krajobraz, w którym rolę wyjątkowo ważną odgrywają wapienne turnie. To dzięki nim w tej części Karpat można się poczuć niemal jak w Tatrach, choć w rzeczywistości wysokość pienińskich szczytów sięga około 1000 m. n. p.m. Pieniny to wspaniałe doliny, ciekawe trasy turystyczne oraz bogaty świat fauny i flory. Najcenniejszy skrawek tej grupy górskiej podlega ochronie jako Pieniński Park Narodowy. Utworzony w 1932 roku, był pierwszym przygranicznym parkiem narodowym w Europie. Wycieczki po jego terenie są dziś nie tylko wspaniałą przygodą, ale i jedyną w swoim rodzaju lekcją przyrody.

 

 

Zapraszamy do rezerwacji noclegów w Pienienach.

Pieniny miejscowości

Krośnica, Łapsze Niżne, Sromowce Wyżne, Grywałd, Łapsze Wyżne, Jaworki, Czorsztyn, Niedzica, Krościenko, Sromowce Niżne, Szczawnica.

Booking.com
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję