NOCLEG24H.PL

Dlaczego warto jechać nad morze?

Opublikowano: 05-05-2021

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Wakacyjny (i nie tylko) odpoczynek nad morzem.

Wakacje to najlepszy czas na odpoczynek powiązany z mnóstwem optymistycznych emocji. Niewątpliwie jest to okres, w którym letnia pogodą dopisuje, a przyroda kwitnie. Letnie oblicze motywuje do działania i przeżywania niezapomnianych przygód. Wiele osób decyduje się na urlop właśnie w trakcie letnich wakacji. Zatem co roku przybywa ofert biur podróży. Liczne hotele nad morzem oraz pełne życia plaże zachęcają do wypoczynku i odnawiania sił. Niezaprzeczalnie jest to czas sprzyjający korzystaniu z asortymentu i walorów natury, a także służy odpoczynkowi od spraw codziennych.

Planujesz wyjazd to potrzebujesz noclegów nad morzem.

 

 

Dlaczego warto pojechać nad morze Bałtyckie?

Polska jest krajem posiadającym wiele dóbr naturalnych takich jak m. in. dostęp do morza Bałtyckiego, liczne jeziora oraz góry. Zatem istnieje szereg możliwości odpoczynku i regeneracji sił. Dużą popularnością wśród podróżujących cieszy się morze Bałtyckie. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wakacje spędzone nad Bałtykiem niosą z sobą liczne plusy.

Główne zalety wakacji nad Bałtykiem:

 • Pozytywny wpływ na zdrowie: nad polskim morzem panuje unikalny mikroklimat sprzyjający poprawie zdrowia fizycznego oraz psychicznego. Powietrze w nadmorskich miejscowościach jest wolne od alergenów i zanieczyszczeń, a w zamian zawiera aerozole solankowe oraz pierwiastki potrzebne dla organizmu. W trakcie spacerów po plaży poprawia się krążenie oraz praca mięśni. Dodatkowo szum fal uspokaja nerwy i reperuje samopoczucie. Brak toksycznego smogu poprawia funkcjonowanie układu oddechowego oraz układu odpornościowego. Co więcej nadmorskie powietrze jest bogate w jod, czyli ważny element dla zdrowia, sprawności fizycznej i witalności.
 • Odpoczynek i wyciszenie: wbrew powszechnej opinii polskie plaże nie są najbardziej zatłoczonymi plażami na świecie. Polskie wybrzeże składa się z licznych małych miejscowości dających możliwość wytchnienia i przeważa w nich niekiedy nawet kameralna atmosfera.
 • Piękne widoki: nad morzem można obserwować urokliwe wschody i zachody słońca, różnorodne krajobrazy, wydmy, piaszczyste plaże, liczne latarnie morskie, a także statki. 
 • Lokalna kuchnia: nadmorska gastronomia w głównej mierze opiera się na rybołówstwie. Większość restauracji oraz małych lokali gastronomicznych oferuje potrawy przyrządzone ze świeżej ryby, niekiedy prosto z kutra rybackiego.
 • Bursztyny: w trakcie spaceru po polskiej plaży można poszukiwać bałtyckiego złota, czyli bursztynu. Nad Bałtykiem jest ich wyjątkowo dużo, w szczególności po okresie sztormowym na plaży można znaleźć liczne bursztynowe okazy.
 • Atrakcyjne ceny: wczasy często wiążą się z wydatkami takimi jak: opłata za noclegi, koszty wyżywienia oraz wydatki na dodatkowe atrakcje. Mimo wszystko koszty wakacji spędzonych nad morzem Bałtyckim są stosunkowo niewielkie odnośnie innych kurortów nadmorskich na świecie. Dodatkowo ceny z nad polskiego morze można porównać do cen jakie są spotykane na co dzień w innych polskich miastach, niekoniecznie będących miejscami często wybieranymi na spędzenie wakacyjnej rekreacji.
 • Atrakcje: latem nad polskim Bałtykiem odbywają się liczne i ciekawe imprezy. Co więcej większość nadmorskich miasteczek przygotowuje szeroki wachlarz atrakcji dla turystów.  To właśnie atrakcje turystyczne mogą spowodować, to że wakacje staną się niepowtarzalne i niezapomniane. To one niosą z sobą ogrom wartości przyrodniczych, kulturowych oraz historycznych. Atrakcją może być również piękno pochodzące z natury, czyli np. krajobrazy, architektura. Zaś dla najmłodszych ciekawą atrakcją będzie wesołe miasteczko lub park rozrywki.

 

Poznaj pensjonaty nad morzem - ciekawa opcja noclegowa dla turystów. Może wolisz apartamenty nad morzem.

 

Jak zaplanować wakacje nad Bałtykiem?

Niezaprzeczalnie każdemu zależy na tym, aby pobyt nad morzem był udany pod każdym możliwym względem. Zatem watro wcześniej dokładnie wszystko przeanalizować i zaplanować. W końcu wakacje są tylko raz w roku i jest to czas dający masę możliwości do wykorzystania i zwyczajnie szkoda by było je zmarnować.

Oto kilka porad jak można zaplanować wakacje:

 •  Budżet i ramy czasowe: w pierwszej kolejności należy ustalić kiedy oraz na jak długo mamy sposobność wybrania się w podróż. Następnie należy zastanowić się nad tym jaki budżet przeznaczamy na wakacyjny odpoczynek. Jeżeli budżet zostanie określony odpowiednio wcześniej przed planowanym urlopem zdecydowanie łatwiej odłożyć na ten cel odpowiednią sumę pieniędzy. Dodatkowym pozytywem planowania wakacyjnych wydatków jest większa kontrola nad finansami co w efekcie pozwala uniknąć zbędnych wydatków.
 • Określenie oczekiwań - miejsce i atrakcje: ważnym elementem w czasie planowania podróży jest określenie jej kierunku. Oczywiście jest to ściśle powiązane z indywidualnymi oczekiwaniami. Wybór najlepszego miejsca jest zależny od tego jaka forma wypoczynku jest dla nas ciekawa. Dlatego dobrze jest wcześniej sprecyzować swoje zamiary i wymagania dotyczące wakacji. W trakcie wyboru odpowiedniego miejsca korzystnie jest też zaznajomić się z listą atrakcji czekających w okolicy celu podróży. Wysoce istotne jest również upewnienie się czy w wybranym miejscu istnieją możliwości noclegowe, sklepy, a także lokale gastronomiczne. Wszystko to ma naprawdę ogromny wpływ na odczuwalny komfort.
 • Nocleg: Wybór noclegu ma dość duże znaczenie gdyż to właśnie od noclegu zależna jest forma spędzania wakacji, ich komfort oraz opcje wypoczynku. Branża turystyczna oferuje wiele ciekawych możliwości. Liczne hotele nad morzem proponują piękne pokoje w atrakcyjnych miejscach np. apartamenty nad morzem z widokiem na Bałtyk, hotele nad morzem znajdujące się niemal na samej plaży albo pokoje w domkach letniskowych umiejscowione w nadmorskim lesie. Gdy mamy już wybrane konkretne miejsce dobrze jest aby wcześniej skontaktować się z jego gospodarzem w celu upewnienia się, czy w dogodnym dla nas terminie są wolne miejsca. Można również zarezerwować pokój na czas pobytu.
 • Pakowanie: Niezbędne jest spakowanie ubrań na zmianę oraz potrzebnych rzeczy. Warto przemyśleć co dokładnie będzie nam potrzebne i na podstawie przemyśleń sporządzić listę. Taka lista ułatwi oraz przyśpieszy pakowanie.
 • Podróż: ważnym elementem w trakcie planowania urlopu jest wybór środka lokomocji, którym chcemy dotrzeć do wybranego miejsca. Możliwości wyboru są duże: pociąg, samochód, autobus itp. Niewątpliwie najwygodniej pojechać w podróż samochodem osobowym. Opcja ta daje możliwość zabrania większej ilości bagażu. Trzeba natomiast  pamiętać aby zawczasu odpowiednio zaplanować postoje i cały przebieg trasy. Istotne jest unikanie jazdy w nocy, ponieważ może doprowadzić to do różnego rodzaju błędów popełnianych przez kierowcę. Jeżeli istnieje taka możliwość, a w podróży uczestnicz więcej niż jeden kierowca dobrą opcją jest jazda na zmianę. Dzięki temu każdy ma szansę na odpoczynek.

Oto kilka nadmorskich miejscowości, które wart odwiedzić:

Polskie wybrzeże ma naprawdę wiele dóbr do zaoferowania. Wybrzeże ciągnące się aż przez 770 km i jest szczodry w liczne, urokliwe plaże. Naturalnie wybór miejsca jest zależny od osobistych preferencji. Warto jednak podczas wyboru wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak: plaże, rodzaj infrastruktury, możliwości rekreacyjne, perspektywy wypoczynkowe oraz lokalizację.

1. Hel: Jest to przepiękne miasto położone na cyplu w województwie pomorskim, w powiecie puckim. Doskonałe miejsce do aktywnego spędzenia wakacji. Obfituje w liczne szlaki piesze oraz rowerowe. Dodatkowo panują tam idealne warunki do uprawiania różnych sportów wodnych np. windsurfingu, surfingu itp. Na helu znajduje się słynne i stanowczo warte odwiedzania fokarium. Natomiast szerokie plaże nieustannie zachwycają plażowiczów. Widok z samego końca cyplu pozwala zobaczyć coś niezwykłego, a mianowicie bezkres Bałtyku.

2. Międzyzdroje: miasto powszechnie uznawane są za jeden z piękniejszych kurortów znajdujących się nad Bałtykiem. Znajduje się w północno-zachodniej części Polski, a dokładniej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, położone jest nad Morzem Bałtyckim, na wyspie zwanej Wolin. Co roku w Międzyzdrojach odbywa się Europejski Festiwal Gwiazd. Dzięki temu powstała tam tak zwana aleja gwiazd, czyli miejsce gdzie można zobaczyć odciski dłoni znanych polskich aktorów oraz reżyserów. Jedną z popularniejszych atrakcji w Międzyzdrojach jest bez wątpienia molo. Molo powstało w wieku i ciągnie się przez prawie 400 metrów w głąb morza. Dodatkowo Międzyzdroje są bogate w liczne atrakcje przyrodnicze, takie jak m. in.: Woliński Park Narodowy, sześciokilometrowa piaszczysta plaża o szerokości 30-50 m, Jezioro Turkusowe, zagroda żubrów, planetarium.

3. Poddąbie: jest to niewielka wioska, a w zasadzie osada w północnej Polsce, położona w województwie pomorskim, na skraju Słowińskiego Parku Narodowego. Idealne miejsce na spokojny relaks. Znajduje się tam piękna plaża umiejscowiona tuż pod klifem, liczne lasy sprzyjające spacerom, szlaki rowerowe, okoliczne jezioro Gardno. Miejscowość stanowi również ciekawy element historyczny ponieważ znajdują się w niej zatopione dzwony, czyli dwa okazałe głazy, które mają bardzo symboliczne znaczenie. Zostały one tam usytuowane w latach 30. XX wieku. Ciekawym elementem okolicznego krajobrazu jest Rowokół, czyli Magiczna Góra Słowińców. Poddąbie to przede wszystkim doskonałe miejsce do czerpania energii płynącej z darów spokojnej natury.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję