NOCLEG24H.PL

3 pomysły na wakacje w Polsce

Opublikowano: 15-01-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Polska to duży kraj i tak różnorodny geograficznie, że nie dziwi fakt, iż wielu Polaków rezygnuje w wakacje z wyjazdów za granicę, które ostro rujnują budżet. Każdy może znaleźć w naszym kraju coś dla siebie. Mamy zarówno góry, mnóstwo jezior (nie tylko na Mazurach), piękne miasta, jak i dostęp do morza. Jest w czym wybierać. Czas na urlopie można spędzać zarówno aktywnie jak i leniwie.

Krótkie info na temat województw - https://nocleg24h.pl/info/7-noclegi---wojewodztwa.

Oto trzy pomysły na udane wakacje w Polsce:

 

Błogie lenistwo nad morzem lub jeziorem


Piękna letnia pogoda, ciepły i miękki piasek, a także ciepła woda - to przyciąga w czasie wakacji turystów jak magnez. Dorośli opalają się na leżakach, a dzieci kapią się w morzu lub budują zamki z piasku. Do tego przepiękne nadmorskie wschody i zachody słońca. Jest co zobaczyć i sfotografować. Najczęściej wybieranym miejscem nad Bałtykiem jest Trójmiasto, ale w żadnej z nadbałtyckich miejscowości turystów nie brakuje. Poza Trójmiastem warto na urlop wybrać np. Stegnę, Koszalin, Ustkę, Władysławowo, Kołobrzeg, Szczecin czy w końcu Świnoujście. Nie dość, że można się poopalać i wykąpać w morzu, to dodatkowo miasta zachęcają do aktywnego zwiedzania. Jeśli chodzi zaś o jeziora, to najwięcej ludzi wybiera Mazury, choć jezior w całej Polsce nie brakuje. Jeziora są przede wszystkim miejscem idealnym dla amatorów żeglowania, ale można nad nimi też poleniuchować i się opalić.

Czytaj - Klimatyczny nocleg nad morze - gdzie znaleźć miejsca godne uwagi

 Wspinaczka po górach


Mawia się, że ludzie z południa Polski częściej wyjeżdżają nad morze, za to ci z północy jadą w góry. W lecie nie pojeździmy rzecz jasna na nartach, ale za to możemy aktywnie spędzić czas wędrując po górach. Bardzo uczęszczanym miejscem jest Morskie Oko, choć trzeba przebyć spory kawałek drogi, by się tam dostać. Warto jednak wybrać tradycyjny spacer niż męczyć biedne konie przy wysokich temperaturach. Góry są stosunkowo chłodniejszym miejscem niż reszta kraju, więc są idealnym miejscem dla tych, którzy nie przepadają kiedy termometr pokazuje powyżej 30°C w cieniu.

Poznaj - Dobrze zaplanowana wycieczka do Krakowa


Krajoznawcza wycieczka do dużego miasta


To z kolei pomysł dla aktywnych i interesujących się architekturą. Duże miasta są świetną propozycją na spędzenie urlopu. Nieco opustoszałe, ponieważ mieszkańcy zazwyczaj korzystają z wakacji, by uciec na chwilę od wielkomiejskiego zgiełku i zanieczyszczeń, a i studenci nie kwapią się pozostać latem w miastach. Nie ma więc tłumów, a atrakcji nie brakuje, bo miasta mają wiele zabytków i muzeów, które warto zobaczyć. Oprócz tego na pewno znajdą się miejsca do odpoczynku.

Czytaj - City Break - polskie miasta na weekendowy wypad

Duże miasta zwykle leżą nad dużymi rzekami, nad którymi można miło spędzić czas. Nie brakuje też parków, gdzie można zarówno pospacerować, poczytać na ławce, a nawet aktywnie spędzić czas na plenerowej siłowni czy innym parkowym obiekcie sportowym. Dzieci też znajdą coś dla siebie. Większość parków posiada place zabaw. Miasta to również mnóstwo różnorodnych restauracji, więc to dobre miejsce dla smakoszy.

W tak dużym kraju jak Polska można znaleźć zdecydowanie więcej niż 3 możliwości fajnego spędzenia urlopu. Na przykład można wybrać się do znajomych czy rodziny, która mieszka daleko, przez co nie da się zbyt często widywać. Rodziny z dziećmi mogą też wyjechać w miejsce, gdzie jest dużo atrakcji dla dzieci, np. do Energylandii w Zatorze. Możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy od chęci i zasobności portfela.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję