NOCLEG24H.PL

Miejsca na wyjazd integracyjny w Polsce? Gdzie na event firmowy?

Opublikowano: 28-05-2020

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


Wiosna oraz jesień to najpopularniejsze okresy na organizację wyjazdu integracyjnego dla pracowników. Dlaczego warto w ogóle organizować takie wyprawy i jakie miejsca najlepiej się to tego nadają? Poniższy artykuł pomoże w podjęciu decyzji i podsunie parę pomysłów na najbardziej interesujące lokalizacje w Polsce.

 

Czy wyjazd integracyjny jest w ogóle potrzebny?

Wielu pracodawców zadaje sobie pytanie czy organizacja wyjazdu jest konieczna. Odpowiedź jest jedna: tak, integracja jest potrzebna. Ma ona na celu lepsze poznanie się pracowników oraz zacieśnienie więzi między nimi. Zespoły składają się z osób o różnym temperamencie i czasami jest to powodem do występowania niesnasek. Jeśli pracownicy będą mieli okazję bliżej się poznać i porozmawiać nie tylko o pracy, pozytywnie wpłynie to na relacje między nimi. W końcu zadowolony i zrelaksowany pracownik to skarb. Dawniej o integracje dbały głównie duże korporacje, ale obecnie nawet te mniejsze organizują wyjazdy doceniając ich pozytywny wydźwięk.

 

  • Jeśli szukasz ciekawego hotelu obiektu na zorganizowanie imprezy integracyjne, eventu koniecznie poznaj proponowane oferty na podanej stronie - www.e-konferencje.pl/obiekty/ - hotele, miejsca na konferencje, szkolenia i imprezy integracyjne.
  • Imprezy integracyjne oraz wyjazdy firmowe organizowane są często w różnego rodzaju obiektach konferencyjnych. Miejsca tego typu wyspecjalizowane są do prowadzenia szkoleń, konferencji no i właśnie często traktowane są jako miejsca na imprezy integracyjne.
  • Poznaj porady oraz propozycję miejsc na spotkania, imprezy integracyjne na stronie - salenaspotkania.pl/.

 

A co jeśli budżet firmowy jest mocno nadwyrężony?

Jeśli firma nie ma środków na parodniowy wyjazd dla całej załogi, warto zastanowić się nad zorganizowaniem stacjonarnego spotkania lub serii spotkań, np. raz na kwartał. Tutaj pole do popisu jest spore, bo w większych miejscowościach nie brakuje możliwości rozrywki. Forma zależy od tego jaki jest budżet, oczekiwania kierownictwa lub preferencje pracowników. Może to być kolacja, wspólne wyjście do kina, teatr, kręgle, a nawet paintball. Ważne żeby członkowie zespołu mogli na chwilę odetchnąć i skupić się na czymś niezwiązanym z codziennymi obowiązkami. Przyjemnym dodatkiem będą drobne upominki wręczane pracownikom, np. podczas jubileuszowej kolacji integracyjnej.

 

Czytaj też w temacie

 

Jak przygotować się do integracji?

Podejmując decyzję na temat miejsca wyjazdu warto zastanowić się nad poniższymi aspektami:
- jak daleko się wybrać oraz czym?
- jaka forma wypoczynku jest preferowana przez uczestników?
- jakie atrakcje są zaplanowane w trakcie?

Czytaj -  Wybór dobrego miejsca na konferencje

Sposób transportu w dużej mierze zależy od ilości uczestników. Jeśli chętnych jest mniej, można zdecydować się na samochody. Jeśli liczba uczestników wzrasta – warto zastanowić się nad wynajmem busa. Kluczową kwestią jest komfort jazdy. Zbyt dalekie podróże mogą być męczące.

W zależności od charakteru integracji warto rozważyć różne kierunki. Dobrze jest zastanowić się nad tym jakie są główne założenia i oczekiwania wobec integracji. Jeśli wyjazd ma być aktywnym wypoczynkiem, najlepsze kierunki to tereny zalesione lub góry – świetna okazja do zorganizowania pieszych wycieczek i wspólnego zdobywania mniejszych i większych szczytów. Jeziora wybierane są jako miejsca nastawione na relaks, ale wybrani mogą skusić się na kajaki lub rowery wodne. Morze w okresie letnim nie będzie najlepszym rozwiązaniem ze względu na tłumy turystów. W zależności od wybranego miejsca, warto zaplanować wstępny plan wyprawy, który będzie zawierał informacje o posiłkach, czasie wolnym i organizowanych grach i zabawach.

Najpopularniejsza i najwygodniejsza opcja to wynajem domków lub całego pensjonatu wielu decyduje się na organizację imprezy firmowej w hotelu. Zwykle wiąże się to z większą swobodą oraz izolacją. Podział pokoi warto zostawić samym zainteresowanym. Jeśli organizacja wyjazdu dla większej grupy osób jest problematyczna lub nie ma na nią czasu, można zwrócić się do odpowiednich firm, które w dopasowaniu do preferencji zleceniodawcy, przygotują odpowiednią ofertę.

 

 

Jakie miejsca i pomysły są najlepsze na wyjazdy, imprezy integracyjne?

Po ustaleniu preferencji uczestników (wyjazd nastawiony na odpoczynek, atrakcje, zwiedzanie lub aktywność fizyczną) wystarczy otworzyć mapę i wybrać najbliższe miejsce, które spełnia oczekiwania. Poniżej lista najciekawszych miejsc, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Dolny Śląsk- hektary lasów, które są idealnym miejscem na niekończące się spacery albo…zabawę w podchody. Pozostałości po starych zamkach mogą dać historyczne podłoże wyjazdu. Nie brakuje tu również gór i wzniesień, Karkonosze to propozycja dla bardziej aktywnych zespołów.
  2. Mazury – to nie tylko setki jezior, ale także żeglarski zakątek – jeśli w zespole są fani żeglugi to jest to idealny kierunek.
  3. Bieszczady – są mniej wymagające, bo nie mają wysokich wzniesień, a widoki zapierają dech w piersiach
  4. Pojezierze Drawskie – bardziej aktywne zespoły mogą wziąć udział w spływach kajakowych, w tym czasie pozostała część zespołu może chodzić po okolicznych lasach lub odpoczywać
  5. Lubelszczyzna – miejsce, w którym można zarówno się zrelaksować (miejscowości uzdrowiskowe) jak i pozwiedzać, do tego nie brakuje terenów zielonych, które są świetną bazą wypadową zabaw i sportów terenowych
  6. Tatry – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: z jednej strony szczyty do zdobycia, z drugiej uzdrowiska, góralskie wieczory pełne przyśpiewek i

Alternatywą dla leniwych jest SPA w znanych hotelach – to rozwiązanie dla osób, które nie mają potrzeby obcowania z naturą i cenią sobie komfort wyjazdu. Sauna, basen i zabiegi SPA pozwolą się zrelaksować i choć na chwilę zapomnieć o pracy.

 

Jakie obiekty wybrać na imprezy, wyjazdy integracyjne?

 

To już zależy od upodobań członków zespołu lub budżetu jakim operuje firma. Najbardziej kameralnie będzie w wynajętym na wyłączność ośrodku. Można też poszukać domków zastrzegając sobie oddzielne miejsce na ognisko lub gry zespołowe. Wiele obiektów wypoczynkowych jest przystosowanych do większych grup i mają oddzielne pomieszczenia przeznaczone jako wspólne – to właśnie w nich można wieczorem zrelaksować się przy rozmowach, grach, jedzeniu czy muzyce. Popularne są hotele jako miejsce imprez integracyjnych.

 

Gdzie można zorganizować wyjazd integracyjny?

Poznaj proponowane miejsca na imprezy integracyjne - www.e-konferencje.pl/obiekty/skala_Imprezy-integracyjne/

 

Rozliczenie integracji

Pracodawca może ponieść wydatki z tytułu wyjazdu integracyjnego jako koszt uzyskania przychodu tylko jeśli zostaną one sfinansowane ze środków obrotowych firmy.

 

Gdzie wybrać się na wyjazd integracyjny w Polsce? Najciekawsze propozycje.Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję