NOCLEG24H.PL

Sale konferencyjne i szkoleniowe - różnice i zastosowanie

Opublikowano: 04-05-2021

Kategoria: Wiadomości, aktualności

Wróć do spisu wpisów


W obecnym czasie coraz więcej firm i przedsiębiorstw organizuje oraz uczestniczy w różnego rodzaju konferencjach oraz szkoleniach i przedsięwzięciach. Warto zaznaczyć, iż głównym celem spotkań jest omówienie poszczególnych zagadnień, przeprowadzenie konkretnych szkoleń pracowników oraz przedstawienie nowych produktów wchodzących na rynek. Firmy pragną aby organizowane konferencje były bardzo wysokiej jakości, bowiem dobrze przygotowane szkolenie pozwoli podtrzymać dobre relacje biznesowe.

 

 • Obiekty oraz hotele posiadające sale szkoleniowe oraz konferencyjne prezentują swoje oferty na stronie e-konferencje.pl/.

 

 

Sale konferencyjne - wystrój i kolorystyka

Sale konferencyjne to pomieszczenia w których bardzo często nawiązuje się nowe kontakty, buduje wizerunek oraz prezentuje nowe produkty firmy. Należy pamiętać, iż przy planowaniu konferencji powinno przestrzegać się kilku zasad:

 • przemyśleć dokładnie koncepcję spotkania w sali konferencyjnej
 • określić liczbę uczestników, oraz grupę docelową i jej wymagania
 • wybrać dobrą lokalizację oraz wyposażenie sali
 • dbać należycie o uczestników oraz o przebieg całego wydarzenia w trakcie jego trwania

Warto postawić na sale konferencyjne, które przede wszystkim spełnią Twoje wymagania pod względem wyposażenia, liczby miejsc oraz innych dodatkowych atrakcji. Lokalizacja sali jest konferencyjnej w miejscu skomunikowanym jest bardzo istotna, ponieważ pozwala w szybki i sprawny sposób dotrzeć na spotkanie. Bardzo ważną kwestią jest także wystrój sali i kolorystyka, bowiem powinna być ona dopasowana do profilu działalności firmy, nie powinna zawierać elementów, które mogłyby rozproszyć osoby uczestniczące w spotkaniu. Przede wszystkim wnętrze powinno być reprezentacyjne, często stosowane są meble z wyższej półki, natomiast kolory są bardziej stonowane. Najczęściej wykorzystywane są barwy jasne, białe, warto dodać, iż takie rozwiązanie jest bardo dobre, ponieważ jasne kolory nie rozpraszają uczestników. Aczkolwiek w niektórych firmach stosuje się fototapety oraz różnorodne kolory.

Poznaj ciekawe ośrodki konferencyjne na stronie - nocleg24h.pl/c-obiekty-osrodki-konferencyjne - tego typu obiekty idealnie nadają się na organizacje konferencji i wszelkiego rodzaju eventy.

Czytaj -  Wybór dobrego miejsca na konferencje

 

Czytaj również:

 

Wyposażenie sali konferencyjnej

Meble oraz wszystkie sprzęty i urządzenia w sali konferencyjnej powinny być jak najbardziej funkcjonalne, a także mobilne, bowiem dzięki takiemu zastosowaniu można w bardzo szybki sposób zmienić i przearanżować cały układ pomieszczenia. Bardzo często stosuje się tak zwane wyposażenie techniczne, które jest specjalnie przeznaczone dla sal konferencyjnych, stoły wyposażone są w specjalistyczne porty gdzie instalować gniazdka.Dzięki temu można korzystać przez dłuższy czas z laptopów, smartfonów, oraz innych urządzeń elektronicznych. Warto zaznaczyć, iż meble w salach konferencyjnych są w znacznym stopniu prezentacją całej firmy, dlatego podczas ich wyboru warto postawić na nowoczesność, elegancję i wysoką jakość wykonania. Sale konferencyjne projektowane są zgodnie z obowiązującymi trendami, przy zastosowaniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu sala może zostać dopasowana do każdego wydarzenia. Każda sala konferencyjna wyposażona jest w:

 • projektor
 • ekran
 • flipchart
 • ultraszybkie wifi
 • porty pozwalające doprowadzić przyłącza do biurka
 • systemy nagłaśniające
 • oraz inne, niezbędne urządzenia i sprzęty markowe

Bardzo ważnym aspektem jest także oświetlenie, powinno być zastosowane światło o jasnej, białej barwie, która jest zbliżona do naturalnego światła dziennego, ponieważ zapobiega uczuciu zmęczenia. Ze względu na przebywanie dużej ilości osób w salach konferencyjnych bardzo ważna jest również jakość powietrza i odpowiednia wentylacja!

Zobacz - Strony www dla hoteli - postaw na rozwój

Sale szkoleniowe

Sala szkoleniowa jest miejscem przeznaczonym na organizację szkoleń oraz konferencji, dlatego bardzo istotne jest, aby była odpowiednio przygotowana i wyposażona pod kątem przeprowadzania szkoleń. Także wygląd sali szkoleniowej ma duże znaczenie, bowiem jest to jakby wizytówka firmy. Sala szkoleniowa spełnia bardzo fundamentalną rolę podczas konferencji lub szkoleń. Przede wszystkim sale powinny być funkcjonalne, odpowiednio duże, aby pomieścić wszystkich zaproszonych gości, także z firm zewnętrznych. Warto pamiętać, iż na wygląd i odbiór przez uczestników sal szkoleniowych ma wpływ bardzo wiele czynników

 • panujący klimat wewnątrz sali 
 • atmosfera
 • światło 
 • profesjonalna obsługa 

Równie ważnym czynnikiem są walory estetyczne, czystość oraz panujący porządek, bowiem wszystkie elementy wyposażenia oraz wystroju sali tworzą jedną całość. Podobnie jak w przypadku sal konferencyjnych najczęściej stosowane są kolory jasne, a także meble i wykładziny pasujące do ścian. Także istotną kwestią jest lokalizacja sal szkoleniowych, bowiem ich położenie w hałaśliwym miejscu nie wpłynie pozytywnie na organizację spotkania. Wyposażenie jest bardzo podobne jak w przypadku sal konferencyjnych, zalicza się do niego między innymi:

 • nowoczesne wyposażenie multimedialne
 • ekrany LED
 • nagłośnienie
 • oraz inny sprzęt ułatwiający szkolenie

 

Sala szkoleniowa a konferencyjna - czy jest różnica?

Sale szkoleniowe są dość zróżnicowane pod względem powierzchni oraz liczby miejsc, warto dodać, iż sala szkoleniowa często pełni funkcję konferencyjnej i odwrotnie. Jedyną znaczną różnicą jest fakt, iż konferencje w większości odbywają się przy specyficznym, kinowym ustawieniu krzeseł, natomiast szkolenia przeprowadza się w układzie szkoleniowym, lub przy jednym dużym stole.

Zarówno sale konferencyjne jak i szkoleniowe są idealnym rozwiązaniem dla firm, służą organizacji szkoleń, prezentacji oraz nawiązywaniu relacji.

 

Wszyscy organizatorzy szkoleń oraz konferencji powinni znać oferty hoteli biznesowych oraz luksusowych obiektów.

 Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję